vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Polák jede svět

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Polák jede svět
21.01.2019
 

Petr Polák pojede Mistrovství světa v motokrosu v MX2.


ACCR Czech Talent Team se rozrůstá o dalšího skvělého jezdce. Talentovaný Petr Polák pojede s motocyklem KTM všech 15 podniků evropské části Mistrovství světa v motokrosu. Díky spolupráci s JD GUNNEX KTM Racing teamem pojede tento sedmnáctiletý mladík v satelitním týmu KTM a bude tak jedním z mála závodníků Střední a Východní Evropy, který takovou smlouvu má.

Angažmá v Mistrovství světa s podporou Autoklubu ČR si Petr Polák určitě zaslouží. Svými výkony v minulých sezónách několikrát ukázal, že dokáže být velmi rychlým a konkurenceschopným jezdcem. Na svoji účast v prestižním světovém seriálu se už pilně chystá a před několika dny trénoval ve Španělsku.

„Je to pro mě obrovská výzva. Jsem vděčný za podporu a šanci, kterou jsem dostal. Děkuji všem, kteří se o to postarali. Zejména manažerovi Jiřímu Jankovskému, Autoklubu ČR, mechanikům, celému týmu a rodině. V letošní sezóně se budu snažit pochytat co nejvíce zkušeností a poznatků. Vím, že to nebude jednoduché, ale věřím, že se nám bude dařit. Pojedeme v satelitním týmu KTM. Patřím tak mezi pár jezdců, kteří takovou podporu mají, a to je pro mě velká pocta,“ těší se na svoje nové angažmá Petr Polák.

„Když jsem koncem loňského roku avizoval, že připravujeme poměrně velké překvapení, myslel jsem tím právě podporu Petra Poláka a jeho start v evropské části Mistrovství světa. Předcházelo tomu pochopitelně mnoho náročných jednání a jsem rád, že se nám tento projekt podařilo realizovat. Petr má ojedinělou příležitost ukázat s podporou KTM svoje schopnosti. Já osobně jsem přesvědčen, že na to má a přeji mu do letošní náročné sezóny hodně úspěchů,“ komentoval krátce prezident AČR Jan Šťovíček.

Česká republika tak bude mít svého pravidelného účastníka v této atraktivní motocyklové disciplíně a Petr Polák rozšíří skupinu mladých nadějných závodníků v ACCR Czech Talent Teamu. První start ho čeká v Anglii v druhé polovině března.