registrovat zapomenuté heslo

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

ME v motokrosu – Villars sous Ecot

20.09.2017

Ve francouzském Villars sous Ecot i za české účasti skončil evropský motokrosový šampionát kategorie EMX250.

Ve francouzském Villars sous Ecot skončil evropský motokrosový šampionát kategorie EMX250. Mistrem Evropy se stal Morgan Lesiardo z Itálie. Vítězem posledního závodu sezony se stal James Dunn z Velké Británie, který bodoval druhým a třetím místem v jednotlivých rozjížďkách.
Na startu byl také náš Petr Polák. Svou premiéru v silnější kategorii okořenil bodovým ziskem, když po 24. místě v první jízdě bodoval ve druhé jízdě čtrnáctým místem.
„Tento víkend jsem se poprvé zúčastnil závodu EMX 250 ve Francii. V sobotu ráno se jela kvalifikace na rychlé kolo ze které se mi nepodařilo postoupit o 124 tisícin. Musel jsem tedy nastoupit do Last chance. Z té už se to povedlo a mohl jsem se soustředit na první jízdu, která se jela v sobotu odpoledne. V první jízdě se mi moc nepodařil start a na mokré trati jsem nechytil dobré tempo. Cílem jsem projel na 24. místě. Druhá rozjížďka se jela v neděli ráno. Trať byla po vydatném dešti hodně rozmočená. Druhý start se mi povedl o dost lépe a začínal jsem někde z půlky. Trať byla opravdu dost náročná. Do cíle se mi podařilo dojet na 14. místě. To znamenalo první body a byl jsem moc spokojený. Se svou jízdou jsem byl tento víkend až na první jízdou spokojený,“ komentuje své vystoupení ve Francii Petr Polák.