CzechBike.cz Paddock Blue 2018 150x950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. října do 28. října 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

ADAC MX Masters 2019 – Fürstlich Drehna

Foto: ADAC / Steve Bauerschmidt
ADAC MX Masters 2019 – Fürstlich Drehna
18.04.2019
 

Na motokrosové trati Fürstlich Drehna o uplynulém víkendu začal nový ročník německého ADAC MX Masters.


Úvodní letošní kolo německého motokrosového šampionátu ADAC MX Masters proběhlo o uplynulém víkendu na trati Fürstlich Drehna. Vítězství si vybojoval belgický závodník Jens Gettemann, který zvítězil před druhým Tanelem Leokem z Estonska, zatímco třetí byl domácí závodník Dennis Ullrich. Z českých jezdců si nejlépe vedl Václav Kovář, který bodoval v obou jízdách a celkově skončil na 14. pozici.

ADAC MX Masters 2019 – Fürstlich Drehna (GER)

Masters – 1. rozjížďka
1. Jens Gettemann (BEL, Kawasaki) 19 kol / 35:23,986
2. Bence Szvoboda (HUN, KTM) +9,240
3. Nichlas Bjerregaard (DEN, Yamaha) +10,748
4. Stefan Kjer Olsen (DEN, KTM) +14,022
5. Dennis Ullrich (GER, Husqvarna) +18,865
6. Stefan Ekerold (GER, Suzuki) +20,267
7. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM) +21,392
8. Karlis Sabulis (LAT, KTM) +22,849
9. Jeremy Delince (BEL, Honda) +26,449
10. Tanel Leok (EST, Yamaha) +29,731
------------------------------------
Nekvalifikoval se do finálových jízd
15. Václav Kovář (CZE, KTM) +51,187
24. Rudolf Weschta (CZE, Husqvarna) +1:22,816
DNF Jaromír Romančík (CZE, KTM)
------------------------------------
DNQ Martin Krč (CZE, KTM)
DNQ Patrik Liška (CZE, KTM)
DNQ Roman Mňuk (CZE, Yamaha)
DNQ Filip Neugebauer (CZE, Kawasaki)

Masters – 2. rozjížďka
1. Tanel Leok (EST, Yamaha) 18 kol / 34:00,843
2. Karlis Sabulis (LAT, KTM) +6,345
3. Dennis Ullrich (GER, Husqvarna) +13,174
4. Stefan Kjer Olsen (DEN, KTM) +20,717
5. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM) +24,669
6. Jeremy Delince (BEL, Honda) +27,573
7. Miro Sihvonen (FIN, KTM) +33,875
8. Jens Gettemann (BEL, Kawasaki) +36,440
9. Richard Šikyňa (SVK, KTM) +39,136
10. Bence Szvoboda (HUN, KTM) +41,256
------------------------------------
14. Václav Kovář (CZE, KTM) +57,464
33. Rudolf Weschta (CZE, Husqvarna) -5 kol
35. Jaromír Romančík (CZE, KTM) -8 kol

Masters – celkové pořadí
1. Jens Gettemann (BEL, Kawasaki) 25+13 / 38 bodů
2. Tanel Leok (EST, Yamaha) 11+25 / 36
3. Dennis Ullrich (GER, Husqvarna) 16+20 / 36
4. Stefan Kjer Olsen (DEN, KTM) 18+18 / 36
5. Karlis Sabulis (LAT, KTM) 13+22 / 35
6. Bence Szvoboda (HUN, KTM) 22+11 / 33
7. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM) 14+16 / 30
8. Jeremy Delince (BEL, Honda) 12+15 / 27
9. Nichlas Bjerregaard (DEN, Yamaha) 20+0 / 20
10. Miro Sihvonen (FIN, KTM) 3+14 / 17
------------------------------------
14. Václav Kovář (CZE, KTM) 6+7 / 13

Masters – průběžné pořadí 2019
1. Jens Gettemann (BEL, Kawasaki) 38 bodů
2. Tanel Leok (EST, Yamaha) 36
3. Dennis Ullrich (GER, Husqvarna) 36
4. Stefan Kjer Olsen (DEN, KTM) 36
5. Karlis Sabulis (LAT, KTM) 35
6. Bence Szvoboda (HUN, KTM) 33
7. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM) 30
8. Jeremy Delince (BEL, Honda) 27
9. Nichlas Bjerregaard (DEN, Yamaha) 20
10. Miro Sihvonen (FIN, KTM) 17
------------------------------------
14. Václav Kovář (CZE, KTM) 13