Závody u nás i v zahraničí v období od 8. října do 14. října.

MSR MX Open – Myjava

Text a foto: Jiří Zaňát
14.05.2018

Na 1.Máje se tradičně ve Slovenské Myjavě konají závody Slovenského mistrovství republiky.

Pod názvem MX Open. V kategorii MX4 veteráni vyhrál s přehledem Martin Žerava (CZE) za ním dojel Ivan Černý (SVK) a Vladimír Preis (SVK) a v MX4+ zvíťazil Petr Dokoupil (CZE). V kategorii MX2 bral vítězství za 1+1 Martin Krč (CZE), který si odskočil z velké motorky na malou. Za ním skončil František Smola (CZE), který zajel 3+2 a to mu dalo o bod víc jak třetímu Patriku Liškovi (CZE). V kategorii MX2 junior vyhrál Jozef Posluch (SVK) druhý byl Jiří Matějec (CZE) a třetí Samuel Struk (SVK). V kategórii MX 125 junior vyhrál Martin Venhoda (CZE), druhý Jan Wagenknecht (CZE) a třetí Ján Janík (CZE). V hlavní kategorii MX Open se skvěle představili čeští motokrosaři, kteří obsadili dvě pódiová místa. Zvítězil Marek Sukup, který vyhrál obě rozjížďky, zatímco v první byl za jeho zády veterán Martin Žerava a ve druhé za jeho zády přijel druhý Petr Bartoš který bral celkově druhé místo. Třetí místo v celkovém pořadí vybojoval Slovák Tomáš Šimko, který dokončil první i druhou jízdu na třetí pozici.