KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Sidecarcross – Kramolín

Text a foto: Autoklub ČR
MS Sidecarcross – Kramolín
16.05.2018
 

Mistrovství světa v sajdkárkrosu zavítalo do Kramolína.

 
Málokterá země se může pochlubit tak bohatou historií sajdkárkrosu jako Česká republika. V této disciplíně jsme vždy měli nejen špičkové jezdce, ale i skvělé organizátory. Mistrovství světa se ve svém pátém letošním klání zastavilo v západočeském Kramolíně, kam přijela nejen kompletní světová špička, ale také velké množství diváků.
 
České barvy hájilo 12 posádek z celkového počtu 55 přihlášených, nejžhavějším želízkem v ohni byli bratři Čermákové, kteří si věřili na umístění okolo desátého místa. V sobotu probíhal trénink a kvalifikace, závodní víkend vyvrcholil nedělními finálovými jízdami. Krásné počasí přilákalo rekordní počet diváků, kteří mohli sledovat napínavé souboje nejen o stupně vítězů.
 
V první finálové jízdě zvítězila belgicko-německá dvojice Vanluchene-van den Bogaart. Průběžní lídři šampionátu před sebe nikoho nepustili a potvrdili tak svoji letošní formu. Bratři Čermákové odstartovali až v druhé desítce, ale skvělou jízdou nakonec vybojovali třináctou pozici.
 
Do druhé finálové jízdy opět vyrazil nejlépe Vanluchene s van den Bogaartem. Tentokrát na ně tvrdě dorážela posádka Bax-Stupelis, která vedoucí duo pronásledovala až do cíle. Vanluchene dokázal opět zvítězit a navýšil tak svůj náskok v čele průběžného pořadí. Bratrům Čermákům se opět nevyvedl start a do závodu odjeli jako poslední. Neskutečnou stíhací jízdou se dokázali protlačit až na 11. pozici.
 
CELKOVÉ VÝSLEDKY
1. Vanluchene-van den Bogaart
2. Bax-Stupelis
3. Varik-Daiders
13. bratři Čermákové
20. Kolenčík-Hejhal
21. bratři Hrochové
 
Za skvěle zorganizovaný podnik, na který se přijel podívat také prezident Autoklubu ČR pan JUDr. Jan Šťovíček Ph.D., patří velké poděkování členům AMK Nepomuk. Další závod Mistrovství světa v sajdkárkrosu proběhne v lotyšském městě Cesis 10. června 2018.