Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dunlop D429

Text a foto: Dunlop CZ
Dunlop D429
11.05.2018
 

Dunlop představuje D429, nové pneumatiky na zakázku pro Harley-Davidson.

 
Dlouhodobá společná cesta značek Dunlop a Harley Davidson letos pokračuje další etapou. Společnost Harley-Davidson oznámila, že své motocykly řad Fat Bob a Fat Bob S modelového roku 2018 bude obouvat do nových pneumatik Dunlop D429.
 
Osobité pneumatiky Dunlop D429 se vyznačují agresivním dezénem běhounu ve stylu motorek scrambler. Dunlop jej vyvíjel v těsné spolupráci se společností Harley Davidson, tak aby splňoval konkrétní speciální požadavky strojů Fat Bob a Fat Bob S.
 
Nový dezén byl navržen tak, aby vyhovoval zcela nové řadě podvozků Harley Davidson Softail, které nabízejí potenciál tak dynamické jízdy, jaký legendární americké stroje s motory V2 dosud nepoznaly.
 
Dmitri Talboom, produktový manažer Dunlop Motorcycle Europe vysvětluje význam vývoje pneumatik na zakázku. „Fat Bob má motor o objemu 1,8 litru s masivním točivým momentem při nízkých otáčkách. To klade zcela specifické požadavky na pneumatiky, proto byl profil běhounu D429 počítačově optimalizován v zájmu dlouhé životnosti a rovnoměrného opotřebení.”
 
Pneumatiky D429 jsou na bočnicích označeny Harley-Davidson/Dunlop.
 
Uvedení pneumatik D429 na trh pokračuje jako oficiální partnerství dodávek originální výbavy, které trvá již 37 let od doby, kdy si Harley-Davidson Dunlop vybral jako schválené pneumatiky pro model Sportster.
 
Dunlop v loňském roce oslavil dodávku již deseti milionů originálních pneumatik pro prvovýrobu motocyklů značky Harley-Davidson.
 
Pneumatiky D429 jsou v Evropě v prodeji u dealerů značky Harley-Davidson a u specializovaných prodejců motocyklových pneumatik značky Dunlop.