Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. července do 22. července.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dunlop SportSmart2 Max vítězí

Tisková zpráva Dunlop CZ
Dunlop SportSmart2 Max vítězí
07.06.2017
 

Jednička, pokud jde o kilometrový proběh. Nová pneumatika Dunlop SportSmart2 Max si odnesla vítězství z testu životnosti časopisu Motorrad.

 
- Nejnovější pneumatika značky Dunlop se umístila na prvním místě v nezávislém testu výdrže hypersportovních pneumatik šesti značek
- Motorrad hodnotí SportSmart2 Max vysoce také za její ovladatelnost danou nejnovějším dezénem přední pneumatiky
- Po překonání 4000 kilometrů a intenzivní zátěži při testu pneumatice zbývalo téměř 60 % její životnosti
- Pro Dunlop SportSmart2 Max jde o první výsledek velkého testu od uvedení na trh v březnu roku 2017
 
Praha, 6. června - Nezávislý motocyklový časopis Motorrad vyhlásil nejnovější pneumatiku Dunlop SportSmart2 Max za vítěze testu hypersportovních pneumatik v parametru odolnosti a kilometrového proběhu. Vycházel přitom z výsledků náročného, 4000 kilometrů dlouhého testu na území pěti evropských zemí - od Alp až po Pyreneje.
 
Motorrad při testovacím maratonu hodnotil hypersportovní pneumatiky rozměru 120/70 ZR 17 a 190/55 ZR 17 šesti různých výrobců. Všechny je obul na skupinu identických strojů Kawasaki Ninja ZX-10R.
Dunlop se při vývoji nástupce pneumatik SportSmart2 zaměřil na to, aby maximálně využil všech poznatků ze svých mimořádných úspěchů na FIM Mistrovství světa endurance. Dunlop je mimo jiné partnerem týmů jako Suzuki Endurance Racing Team a GMT94 Yamaha, které zatím slavně zvítězily ve všech závodech letošní sezóny mistrovství.
 
Motorrad jednoznačně podpořil tvrzení, že Dunlop je na endurance skutečně odborník, když napsal: „Chce-li si někdo pořídit pneumatiku na základě ekonomické úvahy, představuje nová SportSmart2 Max nejlepší volbu. Po ujetí 4000 kilometrů jí stále zbývalo 58,5 % profilu dezénu a v této disciplíně testu byla tedy jasným vítězem.”
 
Další výsledky testu dokládají, že působivý kilometrový proběh pneumatiky není rozhodně na úkor její výkonnosti. Dezén, směs a konstrukce nové přední pneumatiky Dunlop byly oceněny i za skvělou ovladatelnost.
 
Zvolená konstrukce snižuje deformaci pneumatiky způsobenou odstředivými silami při vysokých rychlostech, speciálně v náklonu, a jak prokázaly testy, zvyšuje životnost předních pneumatik o impozantních 25 %.
 
Motorrad dále potěšila ovladatelnost, pohodlné odpružení a příjemná reakce pneumatik SportSmart2 Max, které přinesly nejnovější pneumatice značky Dunlop i po započítání výsledků testu ovladatelnosti a záběru celkové umístění na stupních vítězů.
 
Výsledky testu Motorrad korespondují s vlastními zkouškami Dunlop
 
Za pokrokem při vývoji nové pneumatiky stály mimo jiné důkladné interní testy společnosti Dunlop a uplatňování při nich získaných poznatků. Hlavním zadáním pro vývojový tým přitom bylo zlepšení v ukazatelích ovladatelnosti, kilometrového proběhu a řiditelnosti.
 
Už výsledky interních testů společnosti Dunlop prokázaly při srovnávání pneumatik SportSmart2 Max a vysoce hodnocené předchozí generace pneumatik významné zlepšení v několika oblastech, o něž šlo vývojářům nejvíce. Za zaznamenání stojí především zlepšení brzdného výkonu v zatáčkách na suchém povrchu o 8 %.
 
SportSmart2 Max se při testech ukázala rovněž jako velmi všestranná pneumatika. Všichni testovací řidiči se shodovali v tom, že nabízí daleko snadnější ovladatelnost při nízké rychlosti, takže návdavkem ke své přesvědčivé výkonnosti při vysokých rychlostech se šikovně ovládá i v městském provozu. Při testu za svou řiditelnost dostala o 11 % lepší hodnocení než předchozí generace.