Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Nové barvy řady Yamaha XSR pro rok 2018

Text a foto: Yamaha Motor EU
Nové barvy řady Yamaha XSR pro rok 2018
26.10.2017
 

Model XSR700 dostupný v nové barvě Brilliant Red, kterou vzdává hold motocyklu XS2 z roku 1972 a model XSR900 k dispozici v nové barvě Racing Red, oživující vzpomínky na barevné provedení originálního XS850 v 80. letech 20. století.

 
Hold minulosti zaměřený na budoucnost
V roce 2018 se nejprodávanější model XSR700 vrací ke kořenům s novým výrazným barevným provedením, které je poctou kultovnímu XS650 - motocyklu, který odstartoval ve společnosti Yamaha čtyřtaktní revoluci a stal se jedním z nejdůležitějších a nejikoničtějších modelů v historii společnosti Yamaha.
 
Model XS650, představený již v roce 1968 - dříve, než se řada dnešních jezdců na motocyklu XSR700 vůbec narodila - představuje významný milník jako první čtyřtaktní motocykl značky Yamaha. XS650 si díky svému vyspělému paralelnímu dvouválci SOHC o objemu 654 ccm, mimořádné spolehlivosti a vysokému výkonu získal řadu věrných příznivců jak v Evropě, tak v USA. Až do dnešních dnů existuje mnoho klubů oddaných vlastníků motocyklů řady XS.
 
Během 17 let výroby, kdy byl tento model prodáván pod různým označením - XS650, XS1, XS2 a XS650 Special - vydobyl společnosti Yamaha pevnou pozici předního výrobce čtyřtaktních motocyklů v době, kdy byla Yamaha považována za výrobce převážně dvoutaktních strojů.
 
Kromě obrovské popularity mezi silničními jezdci zanechal model XS650 velkou stopu i ve světě motocyklových závodů. Motor XS650 hnal kupředu Kennyho Robertse na šampionátu AMA Grand National Dirt Track v USA v roce 1973 - a dominoval také v sajdkárkrosu, kde v letech 1980 až 1984 získal čtyři tituly mistra světa po sobě.
 
Nová barva Brilliant Red pro XSR700
Od ledna 2018 bude model XSR700 dostupný v nové barvě Brilliant Red, kterou vzdává hold motocyklu XS2 z roku 1972.
 
Stejně jako původní model XS650 je XSR700 vybaven paralelním dvouválcem nabízejícím silný lineární točivý moment a mimořádné potěšení z jízdy. Společnost Yamaha poprvé použila toto vzpomínky vyvolávající barevné provedení přibližně před 46 lety. Model XSR700 v barvě Brilliant Red oživuje ducha původního čtyřtaktu s paralelním dvouválcovým motorem. Skvělý příklad uplatnění naší filozofie Faster Sons v praxi
 
Nová barva Racing Red pro XSR900
Od listopadu bude model XSR900 k dispozici v nové barvě Racing Red, oživující vzpomínky na barevné provedení originálního XS850 v 80. letech 20. století.
 
Originální příslušenství
Společnost Yamaha vyvinula pro modely XSR700 a XSR900 celou řadu vysoce kvalitního originálního příslušenství určeného pro řadu Sport Heritage, inspirovaného motocykly z projektu Yard Built. Ten je plodem spolupráce společnosti Yamaha s předními světovými úpravci motocyklů v několika uplynulých letech. Všichni zákazníci tak dostávají možnost vytvořit si svůj vlastní, jedinečný motocykl Yamaha Yard Built.
 
Rozsáhlý sortiment příslušenství zahrnuje řadu dílů pro zvýšení výkonu, například vysokých a nízkých výfukůAkrapovičnebo zadních tlumičů či předního odpružení značky Öhlins pro lepší ovladatelnost. Vlastníci motocyklů XSR, kteří vyžadují maximální pohodlí při jízdě, mohou vybírat z rozsáhlé nabídky sedel a štítů. K dispozici je také celá řada elegantního příslušenství, například kapotáže sedla a kryty Billet.
 
V nabídce je také několik různých měkkých brašen, které nejen výborně vypadají, ale také zvětšují úložný prostor modelů XSR. Součástí řady originálního příslušenství je rovněž mnoho odlehčených dílů Billet i dalších prvků určených k podtržení stylu těchto charismatických modelů řady Sport Heritage.
 
Pomocí aplikace „My Garage" (Moje garáž) si mohou vlastníci motocyklů XSR a potenciální noví zákazníci vytvořit svůj vysněný motocykl online pomocí 3D konfigurátoru se snadnou obsluhou. Stačí jen kliknout a upravit si motocykl tak, aby výsledek byl přesně podle vašich představ
 
Životní styl Yamaha - Faster Sons
Vyvinuli jsme řadu skvěle vypadajícího oblečení pro volný čas určeného pro majitele motocyklů XSR. Návrhy mnoha z těchto triček, bund a čepic vytvořil legendární konstruktér motocyklů Roland Sands.
 
Do sortimentu patří i otevřená helma s parádním retro vzhledem nebo jezdecké bundy, rukavice a další. Jsou dostupné v celé řadě velikostí pro muže i ženy.
 
XSR700 a  XSR900 2018 - Přehled
XSR700 - Stvořen pro budoucnost
* Nová verze v barvě Brilliant Red s předním a zadním blatníkem v provedení Matt Silver
* Zkonstruován pro dokonalý zážitek z jízdySvětlomet a zadní světlo v klasickém stylu
* Kožené sedlo v klasickém stylu se dvěma typy povrchové úpravy
* Pneumatiky Pirelli Phantom s autentickým vzorkem
* Vynikající spotřeba paliva
* Hliníková palivová nádrž
* Kapalinou chlazený čtyřtaktní řadový dvouválec o objemu 689 ccm
* Průbojný design s vymodelovanou kapotáží
* Provedení ve stylu filozofie křížového klikového hřídele s  přesazením o 270 stupňů
* Vysoký a silný lineární točivý moment
* Dvojité přední kotouče 282 mm s čtyřpístkovými třmeny
 
XSR900 - Zrozen k dominanci
* NovéRacing Redbarevné provedení
* Kapalinou chlazený čtyřtaktní řadový tříválec o objemu 850 ccm
* Hliníkové kryty palivové nádrže
* Systém kontroly trakce
* Asistenční antihoppingová kluzná spojka
* Světlomet a zadní světlo v klasickém styluKonstrukce motoru s křížovým klikovým hřídelem
* Lehký rám s hliníkovými díly
* Nastavitelné přední a zadní odpružení
* Elegantní retro styl, výkony hodné sportovního odkazu
* Prošívané stupňovité sedlo
* Silný točivý moment, úžasné zrychlení
* Snadné úpravy
 
Barvy pro řadu Yamaha Sport Heritage 2018
 
XSR900                  
* NOVINKA: Racing Red
* Garage Metal
* Midnight Black
 
XSR700                  
* NOVINKA: Brilliant Red
* Garage Metal
* Tech Black
 
XV950R
* Tech Graphite
 
SCR950      
* Vivid Red
* Yamaha Black