KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. srpna do 18. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Novinky Lightech pro rok 2012

Text: Jiří Křížek, foto: Lightech
Novinky Lightech pro rok 2012
20.12.2011
 

Italská společnost Lightech představila několik novinek pro sezonu 2012.

 
Motocyklové komponenty Lightech jsou jedněmi z nejpopulárnějších v Evropě, s naší republikou nevyjímaje. Pro rok 2012 oznámila italská společnost několik inovací svých aktuálních modelů.
 
Například tolik potřebné přepákování pro přestavby na závodní motocykly, bude v roce 2012 pouze v černé barvě a z masivního hliníku 7075. Vyráběné jsou s pevnými i sklopnými stupačkami, ovšem jistě zajímavější je, že jejich systém byl upraven tak, že v případě pádu se dají velmi rychle nahradit, stejně jako každý kus tohoto přepákování, které získalo auditový certifikát uznávané společnosti TÜV. Cena přepákování je od 345 do 395 Eur (bez DPH)
 
Změna doznávají i klasické brzdové a spojkové páčky. Díky použití magnézia se jejich váha dostává na pouhých 35 gramů. Zlepšil se upínací systém a zdokonalil se systém sklopení v případě pádu. Seženete je v cenách od 70 do 185 Eur (bez DPH).
 
Nový je i stojánek pro motocykly. Jak přední, tak i zadní je vyrobený z oceli. Přední je pro uchycení pod sloupkem řízení a je stavitelný k několika výškám použitých motocyklů. Oba stojánky si můžete pořídit za cenu do 300 Eur.
 
Nová je i ochrana rámu a motoru, vyrobená z magnézia. Celý komplet je nyní o 38% lehčí oproti původní váze. Lightech také přichází s novými vzduchovými filtry, které by měly zajistit vysokou filtrační kapacitu a zvýšení životnosti motoru. Navíc použití těchto filtrů by mělo mít i vliv na zvýšení výkonu motocyklu. Filtr se skládá ze čtyř vrstev bavlněné vložky, držené ve dvou vrstvách hliníku.
 
Držák SPZ již není vyroben z hliníku, ale ze slitiny polyamidu a karbonu, což zaručuje nejen jeho menší váhu, ale především větší odolnost proti vibracím a poškození.