KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. srpna do 18. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

DERO Lightning – první aktivní osvětlení

Text: Jiří Křížek, foto: Deroshop.com
DERO Lightning – první aktivní osvětlení
18.12.2011
 

Na trh přichází zajímavá novinka, DERO Lightning přináší první aktivní osvětlení.

 
DERO Lightning je první motocyklová bunda, která používá aktivní osvětlení ke své funkci „být viděn“. Vše by mělo zvýšit bezpečnost při jízdě za snížené viditelnosti.
 
Světlo zajišťuje dopad paprsků na použitý reflexní materiál z optických vláken.Bunda proto svítí, i když na ní nedopadá světlo z jiného umělého zdroje, například automobilu jedoucího za motocyklem. Zároveň světlo vycházející z bundy zajišťuje každému řidiči dobré vidění i na svůj motocykl, což v dosavadních nočních hodinách nebylo možné.
 
Osvětlení tkaniny zajišťují dvě led diody napájené baterií, která dokáže dodávat bundě zdroj energie 8 až 9 hodin. Nabíječka podobné té pro mobilní telefony, se prodává společně s bundou. Spínač zdroje energie je umístněn v samostatné kapse a je dobře přístupný.
 
Bunda je vyrobená z hovězí kůže o síle 1,1 až 1,3 mm. Dvojitá vrstva je v místech s největším rizikem prodření, tedy lokty a ramena. Bunda je navíc doplněná dvojitou vrstvou kevlaru, dvěma vnitřními kapsami a polyuretanových ochran ramen a loktů. Bunda vlastní certifikát EN-1621.
 
Světelná souprava je k dispozici v červené, bílé a modré barvě a je jí možno koupit jako samostatný doplněk, který si přichytíte ke své vlastní bundě. V takovém případě vás to přijde na 150,- Eur. Pokud si ovšem chcete koupit komplet i s bundou, pak vás vše vyjde na 450,- Eur.