KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

AllRide Show 2017

Text a foto: AllRide Show
AllRide Show 2017
24.10.2017
 

Druhý ročník AllRide Show již od pátku 27. 10. v Továrně.

 
Už tenhle pátek se otevřou vrata Továrny, aby návštěvníci mohli již podruhé obdivovat naleštěné stroje na výstavě přestaveb motorek – AllRide Show.  Po loňském úspěšném prvním ročníku pořadatelé neusnuli na vavřínech a připravili pro návštěvníky pořádnou nálož precizně zpracovaných strojů z Čech i zahraničí. Žádný z více jak 50 customů se nebude opakovat, každý vystavený kus bude letos na All Ride poprvé.
 
Mezi několika desítkami strojů bude většina pocházet z českých dílen a to ať už těch profi, tak malých garáží, ve kterých se motorky staví jen pro radost majitele. Promíchávat se budou také styly, k vidění budou klasické americké choppery (vavříny sbírající Sporster od By Bob, nebo výstavní premiéra Jokera od brněnských Funk Soul Brothers) či café racery (například elegantní Honda CX od Trueborne Works a Moto GuzziTommyhoKlosse). Široce zastoupenou kategorií budou také stále oblíbenější scramblery, tedy retro motocykly upravené pro jízdu v terénu (další z premiér od JZ Handmade nebo Black CloudCustom). Své místo ovšem budou mít také přestavby mopedů, stroje v postapokalyptickém stylu a najde se i pár závodních motorek.
 
Allride není jen česká, není jen středoevropská, je to světová show.Důležitou součástí výstavy jsou totiž exkluzivní stavby od zahraničních garáží a hned několik z nich ve „světových“ premiérách. Jedním takovým skvostem je nevšedně a dokonale předělaná Suzuki DR650 odDiamond Atelier z Mnichova, kterou mimochodem postavily také šikovné české ručičky. Dalším lákadlem je jistě top londýnská dílna Auto Fabrica, která se představí sYamahou SR250 -  Type 4A.Ačkoli je to teprve druhý ročník, s klidem můžeme prohlásit, že RadicalChopper z Milána jsou již stálicí – prostě přijedou i podruhé a nechte se překvapit, jaké dílo vytvořili tentokrát. Další špičková zahraniční dílna, která to má do Prahy blíž než některé domácí, jsou drážďanští Hookie Co.  Ti přivezou do Prahy rovnou tři přestavby a dvě z toho budou mít v Továrně svou premiéru Tři stroje přijedou také z polské Vratislavy (nikoli Bratislavy). Také chlopaci z Unikat Motorworks, nám představí na pódiu svou novinku, BMW K1100 během sobotního podvečera. A pak je tu ještě jedna pecka. Hned dva „nitrákový, proklatě nízký bawce“od bavorských Kraftsoffschmiedebudou spolu s dalším sprinterem od RadicalGuzzi vystaveny v rámci prezentaceSultansof Sprint. Tento mezinárodní seriál custom sprinterů na 1/8 míle, do nějž se zapojuje stále více špičkových stavitelů a jezdců z Německa, Francie, Itálie, Švýcarska či Anglie, bude mít na výstavě vlastní koutek a v sobotu v podvečer jej také představíme podrobněji.
 
Stejně jako vloni se krom vystavených customů můžete těšit na bohatý doprovodný program, který zahrnuje výstavu plakátů, grafik, soch, silentcinema, pop-up obchody, barbershop, tatto salon a další. Těšte se na grafiky od Enrico Eroticolor, kterýpřipravil dokonce tisky přímo pro tuto událost. Samozřejmě nebudou chybět bary a foodtruck. Vše odstartuje v pátek v 16:00 a otevřeno bude až do 22:00, v rámci zahájení výstavy bude pro návštěvníky připraven koncert EddieStoilow, Dj, a after party v CustomCulture Clubu přímo v prostorách Továrny. V sobotu program pokračuje od 10 hodin a vyvrcholí podvečerním programem, již zmíněným komentovaným představením Sultansof Sprint a poté vybraných „novostaveb“. Party bude po 22hpokračovat tentokrát v nedalekém KlasickWheels u nádraží Bubny, kde uslyšíte třeba kapelu Francesco TheBeaver. Celá výstava končí v úterý v 16 hodin.
 
Pátek 27.10.
o          16:00 – 22:00
o          16:00 – oficiální zahájení
o          20:00 –EddieStoilow – speciální koncert
o          22:00 – after party CustomCulture Club
 
Sobota 28.10.
o          10:00 – 22:00
o          18:00 – SULTANS OF SPRINT – prezentace seriálu custom dragsterů
o          18:30 – 20:30- ALL RIDE PREMIERE – představení vybraných novinek
o          22:00  –After party KlasickAllRideNight vKlasickWheels