Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. července do 22. července.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Kaľdý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MD® – motocyklový víkend pro 143 motorkářek

Text: Jan Karásek, foto: Jan Stárek
MD® – motocyklový víkend pro 143 motorkářek
19.05.2017
 

Motocyklový den ľen je osvětová akce, která má u nás jiľ dlouholetou tradici. Letos se na autodromu ve Vysokém Mýtě odehrál v termínu 13.–14. května jiľ pátý ročník s rekordně nejvyąąím počtem účastnic. Dohromady se jich ve východních Čechách sjelo a kurs absolvovalo 143.

 
Bezpečnostně preventivní akce organizovaná pravidelně na začátku motorkářské sezony. Určeno výhradně pro ľeny motocyklistky, zaměření na zdokonalení ovládnutí vlastních strojů, nácvik správných reakcí a dobře podanou teorii. O intenzivní trénink se na autodromu ve Vysokém Mýtě postaralo dívkám dohromady 12 instruktorů z nejlepších motoškol z celé České republiky.
 
Mezi procvičované prvky ale nepatří jen samotná jízda na okruhu. Velký podíl časové osnovy je věnován správnému nácviku reakcí na krizové momenty, správnému způsobu brzdění, pohybu na strojích v niľších rychlostech, správnému zaľití ovládání stroje v kaľdodenním provozu.
 
Motorkářky se v areálu cvičiště po celé dva dny rozhodně nenudily, k více neľ 15 hodinám aktivní praktické výuky byla do programu přidána i prezentace neziskové organizace Mamma Help, vítaná byla moľnost vyzkoušet si brýle z programu Drunk Busters, stejně jako názorná ukázka funkčnosti motocyklových airbagů a dalších nejnovějších bezpečnostních pomůcek.
 
Za skvělý a přínosný víkend mohou české a moravské motorkářky poděkovat samostatnému oddělení Ministerstva dopravy BESIP, časopisu Motohouse a značky Suzuki, jeľ akci tradičně pořádaly. V evropském měřítku se jedná o akci víceméně unikátní pro svou komplexnost a zaměření. Reakce na to, ľe dívky za řídítky motocyklů jsou jevem čím dál tím častějším.


 

Video

Motocyklový den ľen 2017