Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ruda planeta v Misanu

Text: Jiří Křížek, foto: Ducati
Ruda planeta v Misanu
23.06.2012
 

Na okruhu World Circuit Marco Simoncelli v Misanu pokračuje letošní World Ducati Week, na místě je i několik dobrodruhů-cestovatelů.

 
Uvítací bránou WDW2012 projeli během posledních dvou dní „Ducatisté“ z více jak 27 zemí naší planety. Jedním z nich je Sundeep Gajjar, který během cesty do Misana ujel přes 10 tisíc kilometrů. Původní cesta měla začínat v Indii a přes Pákistán pokračovat do Turecka. Bohužel Sundeep Gajjar musel svou Multistradu 1200 S Touring nakonec nasměrovat do Misana z Turecka přes Řecko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovinsko, Slovensko a Rakousko. Start jeho cesty byl sice v indické Bombaji, ale neklidná politická situace v Pákistánu si vyžádala změny v itineráři. První myšlenka byla vydat se do Turecka přes Iran, ale nebyl do země vpuštěn kvůli nedostatečným informacím v jeho dokumentech o motocyklu, jež Sundeep Gajjar zakoupil v Dubaji. Vše tedy nakonec vyřešil tak, že se letecky přepravil do Turecka, odkud si upravil itinerář tak, aby v cíli cesty měl na tachometru přes 10 tisíc kilometrů.
 
„Je úžasné cestovat na motorce tolik kilometrů. Za těch 35 dní jsem si z motorky udělal doslova můj domov,“ říká Sundeep Gajjar, který cestoval v rozsahu teplot 42°C v Abu Dhabi až po pouhých 6°C na Slovensku. „Během jízdy přes tolik zemí jsem poznal mnoho kultur a naučil se hodně o těch krajinách. Měl jsem tu čest vidět zapadat slunce nad tureckými Gallipoli, jezdil jsem po nejlepších silnicích v Transfagarasan v Rumunsku, Grossglockner v Rakousku, či Stelvio v Itálii. Komunikoval jsem často jen pomocí rukou. Bylo to úžasných 35 dní cesty do Mekky superbikerů, na World Ducati Week.“
 
Dalším zajímavým Ducatistou je Paolo Pirozzi, prezident Naples Ducati Dreams Clubu. Paolo jezdí na motocyklech Ducati, kterým dává ženská jména. Již na těchto strojích má nalítáno přes půl milionů kilometrů. Paolo již dokončil World Tour na Ducati Multistrada 1200 se jménem Lidia, na které projel 43 zemí a ujel přes 100 tisíc kilometrů. Dalším počinem byla cesta z Paříže do Pekingu, kdy Paolo ujel s Multistradou 620 pojmenovanou Jessica za dva měsíce 34 tisíc kilometrů. Během této cesty se v roce 2007 stal prvním člověkem na světě, který přejel poušť Gobi na standardním motocyklu. Další stroj se jmenoval Nenna. Jednalo se o Monster 900s, se kterým Paolo projel 22 zemí a ujel přes 100 tisíc kilometrů. Posledním z motocyklů je Ducati 998R se jménem Reginella. S ním Paolo ujel neuvěřitelných 7000 kilometrů na okruhu v Mugellu.
 
Na letošním WDW je mnoho podobných příběhů, ať už je to Walter Ponteri z Milana, který na Monsteru 900 ujel 124 tisíc kilometrů a každý další ročník WDW pro něj znamená oslavu několika desítek dalších ujetých kilometrů.

Video

WDW2012 Day 1