Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Novinka 2017 - Honda X-ADV

Text a foto: Honda CZ
Novinka 2017 - Honda X-ADV
19.04.2017
 

Tento motocykl s touhou vydat se na cesty a zažít něco nového dokonale ztělesňuje svobodu, avšak v nové úchvatné podobě.

 
Dobrodružství čeká
Motocykl, který svým vzhledem dává najevo, že se hodí nejen do města. Na motocyklu X-ADV je díky jeho hbitosti každodenní projíždění městským provozem hračkou, ale když přijde víkend, můžete vyrazit mnohem dál.
 
Bavte se
Stroj ve stylu crossoveru s vynikajícími terénními schopnostmi. Pokud chcete, aby se lidé zastavili a všimli si vás, musíte jim nabídnout něco naprosto neobvyklého. A Honda X-ADV taková je. Plán na tento motocykl, který do naší řady Adventure vnáší nový styl, se zrodil v hlavách pracovníků výzkumného a vývojového týmu společnosti Honda v Itálii, kde proběhla také konstrukční příprava. Od ostatních se liší spojením kultivovanosti a odolnosti, které jsou patrné na celém motocyklu. X-ADV si nespletete s žádným jiným motocyklem, neboť tvoří vlastní kategorii.
 
Úžasná modrá
Pokud je v blízkosti klíč Smart Key s dálkovým ovladačem, stačí k nastartování motocyklu stisknout hlavní spínač. Modré světlo spínače se rozsvítí po jeho stisknutí nebo po použití funkce „odpovědět“ na klíči s dálkovým ovladačem. Součástí standardní výbavy je také imobilizér.
 
Přehledný displej
V noci i ve dne stačí rychlý pohled na displej přístrojů ve stylu modelu CRF450 Rally. Displej je přehledně uspořádaný a veškeré informace, které jezdec potřebuje, zobrazuje kolem velkého centrálního digitálního rychloměru a kruhového otáčkoměru.
Detailní záběr světlometů modelu Honda X-ADV.
 
Dokonalá viditelnost
Dva úzké světlomety využívají diody LED, takže nic nepřehlédnete. Tvoří nedílnou součást předního aerodynamického krytu a jsou rozděleny mřížkou chladiče se sportovním vzhledem dodávající modelu X-ADV na agresivitě.
 
Pohodlně se usaďte
Sedlo má vhodné proporce pro jízdu sólo i ve dvou, je vyrobené z prvotřídních materiálů a zaručuje, že i dlouhé cesty budou příjemné. Má ideální výšku pro jízdu ve městě i mimoměstské projížďky.
 
Velký úložný prostor
Pod sedlem modelu X-ADV je 21litrový úložný prostor. Po zaparkování stačí uložit helmu s rukavicemi, zavřít a zamknout sedlo a můžete jít. V tomto prostoru, který je osvětlen zabudovaným LED světlem, najdete také praktickou 12V zásuvku.
 
Ochrana rukou
Nebyl by to správný crossover, kdyby neměl kryty rukou. Jsou stejné jako na motocyklu Africa Twin a nejsou tu jen na ozdobu. Chrání ruce před studeným větrem a nepříznivým počasím a v neposlední řadě také před odletujícími kamínky při jízdě v terénu.
 
Nastavitelný čelní štít
Štít modelu X-ADV lze bez použití nástrojů přesouvat z nízké do vysoké polohy. K dispozici je celkem pět poloh, pomocí kterých zajistíte větší ochranu před větrem a povětrnostními vlivy. Celkový rozsah nastavení činí 136 mm, s rozdílem úhlu mezi nejvyšším a nejnižším bodem 11°.
 
Sklápěcí stupačky
Někdy jsou vidět, jindy ne. Pokud se zadní stupačky nepoužívají, lze je úhledně přiklopit ke kapotáži – při jízdě sólo tak nenarušují čisté linie motocyklu.
 
Chytrost se nezapře
Pro zapalování, víčko palivové nádrže a sedlo už nemusíte používat obvyklý klíč. Klíč s dálkovým ovladačem (Smart Key) bude fungovat, i když ho budete mít v kapse. Klíč má dva spínače – zapnutí/vypnutí funkce Smart a „odpovědět“, která bliknutím směrových světel signalizuje identifikaci s klíčem.
 
Technické specifikace
 
Motor
Vrtání × zdvih (mm)       77 x 80
Karburace         Elektronické vstřikování paliva
Kompresní poměr          10,7 : 1
Zdvihový objem motoru (cm3)    745
Motor    Kapalinou chlazený řadový dvouválec SOHC
Max. výkon       68 Nm / 4 750 ot. za min
Max. točivý moment      40,3 kW / 6 250 ot. za min
Kapacita oleje (Litres)    4.1
Startér Elektrický
 
Převodovka
Spojka Vícelamelová v olejové lázni, hydraulická dvouspojková DCT
Stálý převod     Řetěz
Typ převodovky            6 rychlostí
 
Kola
Přední brzdy     Dvojitá hydraulická kotoučová
Zadní brzdy       Hydraulická kotoučová
Zadní zavěšení             Prolink s tlumičem s nastavitelným předpětím
Velikost přední pneumatiky        120/70 R17
Velikost zadní pneumatiky         160/60 R15
Přední kola       17"
Zadní kola        15"
 
Rozměry a hmotnost
Kapacita akumulátoru (V – Ah)   12V-11,2AH
Úhel sklonu       27°
Rozměry (D × Š × V) (mm)        2 245 x 910 x 1 375
Typ rámu          Ocelový
Objem palivové nádrže (Litry)     13,1 litru
Spotřeba paliva             3,6 l/100 km
Světlá výška (mm)        162
Světlomety       LED
Pohotovostní hmotnost (kg)       238 kg
Výška sedla (mm)         820
Závlek (mm)     104 mm
Rozvor (mm)     1 590 mm
 
Přístroje a elektronika
12V Zásuvka    Ano
Přístroje           Digitální
Zadní světlo      LED