Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Nový sportovní skútr X-MAX 400

Text a foto: Yamaha Motor EU
Nový sportovní skútr X-MAX 400
14.07.2017
 

Filozofií společnosti Yamaha je a vždy bylo stavět úchvatné stylové sportovní skútry, které jsou navržené tak, aby si každý mohl užívat jízdu na MAX a aby mohl co nejlépe využít svůj drahocenný čas při dojíždění a zábavě.

 
Velmi úspěšné sportovní skútry Yamaha MAX navazující na kultovní řadu TMAX, která vládne segmentu velkých skútrů déle než 15 let, patří mezi modely udávající směr v prémiové kategorii. Všechny modely řady MAX nabízí skutečně dynamický výkon ve spojení se špičkovou kvalitou a elegantním evropským stylem, takže jsou předurčeny k tomu, aby předčili očekávání našich zákazníků.
Speciální receptura s názvem MAX, která jedinečným způsobem spojuje pokročilé technologie Yamaha s evropskou designovou elegancí, se setkala s obrovským úspěchem u velkého počtu jezdců. Řada modelů MAX s motory o objemu 125 ccm až 530 ccm představuje více než polovinu objemu prodeje skútrů Yamaha v tomto důležitém a prestižním segmentu a značka MAX i nadále udává směr, ať už jde o styl, kvalitu, technologie, všestrannost nebo výkon.
 
Potřebujete vyšší výkon?  Nový model X-MAX 400
Každý model se slavným logem MAX má hodně co nabídnout. Již od svého debutu na evropském trhu na jaře 2013 si původní model X-MAX 400 vydobyl záviděníhodnou pověst jednoho z nejstylovějších, nejzdatnějších a nejfunkčnějších sportovních skútrů pro dojíždění na dlouhé vzdálenosti, který je navíc mimořádně pohodlný a příjemný i na víkendové vyjížďky.
Hlavním konstrukčním cílem společnosti Yamaha bylo vytvořit nový skútr X-MAX 400, který jezdci i spolujezdci poskytne ještě vyšší úroveň pohodlí. Lepší technické parametry a špičkový design nového skútru dále posilují jeho pozici prvotřídního stroje úzce navazujícího na model TMAX. A pro větší praktičnost disponuje model pro rok 2018 řadou nových funkcí, které se starají o to, aby byla jízda snazší a příjemnější.
Yamaha v mnoha ohledech stroj modelového roku 2018 vylepšila a všichni jezdci, kteří kdy skútr řady MAX vlastnili, si zamilují, jak nový model X-MAX 400 jezdí, jak se ovládá a jak vypadá.
 
Dynamický a všestranný
Dynamický nový design modelu X-MAX 400 se inspiruje vysoce úspěšným novým modelem X-MAX 300 a je naprosto zřejmé, že čistá DNA MAX ovlivnila na tomto prémiovém sportovním skútru prakticky každý prvek. Nádherně tvarovaná kapotáž s okamžitě rozpoznatelnou přední částí s dvojitým světlometem působí autoritativním dojmem a kultovní kapotáž ve tvaru bumerangu u tohoto skútru jen potvrzuje silný odkaz řady MAX.
Díky jedinečné speciální kombinaci lehké, kompaktní kapotáže, výkonného motoru o objemu 400 ccm a propracovaného asistenčního systému přináší model X-MAX 400 do segmentu sportovních skútrů dokonalou rovnováhu mezi stylem, výkonem a funkčností.
Neexistuje lepší způsob, jak se v týdnu dostat do města. A když přijde čas relaxovat, vysoká úroveň komfortu modelu X-MAX 400 ve spojení se silným motorem a hbitým podvozkem vám umožní užít si na maximum váš drahocenný volný čas.
 
Výkonný a úsporný motor o objemu 400 ccm splňující normu EU4
X-MAX 400 pohání výkonný, úsporný motor o objemu 400 ccm, který je jasnou volbou pro ty, kdo při dojíždění do práce musí alespoň částečně absolvovat rychlou jízdu po dálnici. Technicky vyspělý, kapalinou chlazený čtyřtaktní motor o objemu 400 ccm poskytuje dostatek točivého momentu pro intenzivní dynamické zrychlení, takže lze snadněji předjíždět ostatní vozidla.
Díky vysokému výkonu má jezdec na skútru X-MAX 400 pocit jistoty na rušných dálnicích. Vysoká rychlost, kterou umožňuje jednoválcový, kapalinou chlazený motor DOHC o objemu 400 ccm, usnadňuje jízdu na delší vzdálenosti z předměstí do centra města.
Díky propracované technologii motorů Yamaha a špičkovému systému vstřikování paliva si jezdci na modelu X-MAX 400 mohou být rovněž jisti, že tento prémiový skútr je jedním z nejhospodárnějších a nejspolehlivějších modelů ve své třídě - a navíc splňuje normu EU4, takže produkuje méně emisí.
 
LED světlomety a zadní LED světla
Skútr X-MAX 400 byl vyvinut proto, aby si každý, kdo musí dojíždět do práce, mohl užívat nejnovější technologie, které Yamaha nabízí. Za účelem zvýraznění charakteristického stylu MAX byl nový model vybaven LED světly. Výkonné dvojité přední LED světlomety a obrysová světla poskytují vynikající osvětlení, které zajišťuje, že jezdec skvěle vidí a současně je dobře vidět - elegantní zadní LED světlo také obsahuje obrysové světlo.
 
Vysoce kvalitní provedení a luxusní interiér
Řada MAX je pověstná svou prémiovou kvalitou a celkové provedení tohoto nového sportovního skútru je naprosto bezkonkurenční. Po usednutí na skútr X-MAX 400 máte pocit, jako byste byli v luxusním sportovním voze. Jeho špičková kvalita vyvolává hrdost, že vlastníte jedinečné vozidlo.
 
Nově navržené dvojité sedlo má nezávislou bederní opěrku pro jezdce, která zajišťuje mimořádně pohodlnou jízdu. Kryt sedla s dvoubarevnou povrchovou úpravou a nádherným dvojitým prošíváním je důkazem pečlivého zpracování, které je patrné na celém skútru.
Pro dostatečnou ochranu před větrem při vysoké rychlosti zajištěné výkonným motorem o objemu 400 ccm je zde čelní štít nastavitelný do 2 poloh, který lze snadno upravit. Nově navržená lehká hliníková kola posilují dojem „luxusního sportovního vozu".
Motiv sportovního vozu je rovněž patrný na nově navrženém špičkovém rychloměru, který se skládá ze dvou klasických analogových ciferníků pro otáčkoměr a rychloměr s černým pozadím a bílými číslicemi. Přehledný digitální LCD displej ve středové části zobrazuje celou řadu informací, pro praktické účely je zde 12V zásuvka pro napájení a nabíjení elektronických zařízení, která lze uložit do velkého úložného prostoru pod sedlem.
 
Větší úložný prostor na 2 helmy
I když má model X-MAX 400 kompaktní kapotáž, úložný prostor je větší než dřív. Velký prostor pod sedlem pojme dvě integrální helmy nebo tašku velikosti A4 a z praktických důvodů je osvětlen. Díky obrovskému úložnému prostoru je špičkový model X-MAX skutečně jedinečným, praktickým skútrem pro dojíždění na dlouhé vzdálenosti i všestranným prostředkem pro cestování o víkendech, ať na jednodenní vyjížďky, nebo delší cesty.
 
Snazší každodenní život díky bezklíčovému zapalování Smart Key
Mezi další špičkové funkce modelu X-MAX 400 patří systém bezklíčového přístupu a zapalování Smart Key, který přispívá ke zjednodušení vašeho každodenního života. Pokud máte Smart Key u sebe, můžete nastartovat motor, odemknout řízení a sedlo a získat přístup k velkému úložnému prostoru a k 14litrové palivové nádrži nabízející dlouhý dojezd. Stiskem tlačítka na dálkovém ovládání Smart Key můžete X-MAX 400 také zamknout a lokalizovat.
 
Ovládání ve stylu motocyklu
Jedním z nejvýznamnějších atributů nejprodávanější řady MAX je sportovní ovládání ve stylu motocyklu. Pro snadné řízení s hbitým ovládáním a výjimečný jízdní komfort - a to i při jízdě se spolujezdcem na nerovném povrchu - je skútr X-MAX 400 vybaven novou teleskopickou přední vidlicí motocyklového typu.
 
Bezpečnost a kontrola díky systému kontroly trakce (TCS)
Model X-MAX 400 je navržen tak, aby s ním bylo možné jezdit a užívat si ho sedm dní v týdnu. A aby měl každý jezdec zajištěnu maximální úroveň bezpečnosti a ovladatelnosti za různých podmínek a na různých površích, je nový model standardně vybaven systémem kontroly trakce (TCS).
Osvědčený elektronický systém zabraňuje ztrátě trakce zadního kola na mokré vozovce a kluzkém povrchu, jako jsou poklopy kanálů, čímž jezdci poskytuje větší jistotu a klid na duši. Když elektronické senzory systému TCS detekují podklouznutí zadního kola, automaticky sníží pohon zadního kola - jízda na tomto špičkovém sportovním skútru je tak vždy příjemná.
 
Dvojité přední kotoučové brzdy s ABS
Pro intenzivní a plynulé zastavení disponuje model X-MAX 400 standardně dvojitými předními kotoučovými brzdami o průměru 267 mm a 267mm zadním kotoučem s ABS. Elektronický systém ABS, který zasahuje podle potřeby, brání zablokování kol při brzdění na kluzkém povrchu, čímž posiluje bezpečnost, spolehlivost a ovladatelnost. Díky tomu je prémiový sportovní skútr jedním z technologicky nejpokročilejších modelů na silnici.
 
Parkovací brzda pro každodenní praktičnost
Model X-MAX 400 usnadňuje a zpříjemňuje každodenní dojíždění, praktická parkovací brzda umožňuje bez obav zaparkovat ve svahu nebo na nerovném povrchu. Dalším příkladem mnoha promyšlených funkcí, díky nimž špičková řada X-MAX nabízí praktické a uživatelsky přívětivé sportovní skútry, jsou řídítka nastavitelná do 2 poloh.
 
Originální díly a příslušenství
Každý jezdec má jiný životní styl, a proto, abychom vyhověli potřebám a touhám jednotlivých vlastníků skútru X-MAX 400, vyvinuli jsme široký sortiment originálních dílů a příslušenství, které uspokojí zákazníky orientující se na kategorii Sport i Touring. S pomocí prvků, od sportovního štítu přes výfukové systémy po kufry, zavazadla a pohodlné sedlo, jej snadno můžete upravit přesně podle svých představ.
 
Klíčové vlastnosti modelu X-MAX 400
Prémiový sportovní skútr s dynamickou DNA řady MAX
Všestranný skútr pro dojíždění do práce i víkendové vyjížďky za zábavou
Nejkompaktnější sportovní skútr ve své třídě
Hmotnost s provozními náplněmi 210 kg- O 5 kg méně než předchozí model
Výkonný motor o objemu 400 ccm splňující normu EU4
Dvojitá přední vidlice motocyklového typu a zadní odpružení pro cesty na dlouhé vzdálenosti
Parkovací brzda pro bezpečné parkování
Dvojité přední kotoučové brzdy
Systém kontroly trakce (TCS) a ABS
Spousta úložného prostoru pod sedlem pro dvě integrální helmy
Praktické osvětlení prostoru pod sedlem
Čelní štít s nastavením do 2 poloh
Systém bezklíčového zapalování Smart Key
Dvojité LED světlomety s obrysovým světlem
Zadní LED světlo s obrysovým světlem
Multifunkční přístrojový LCD panel
Řídítka s nastavením do 2 poloh
Vzpřímená a aktivní jízdní pozice
 
Barvy
Phantom Blue
Sonic Grey
Blazing Grey
 
Dostupnost
Srpen 2017