Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Avanzare od Asterisk

Text: Jiří Křížek, foto: Asterisk Custom Cycles
Avanzare od  Asterisk
13.02.2013
 

Pokud patříte k milovníkům H-D klasiky, tak se raději na tento článek ani nedívejte, pokud naopak máte rádi moderní café racery, pak neváhejte a vstupte.

 
V roce 2004 založil Hideki Hoshikawa dílnu Asterisk Custom Cycles, kde v současnosti pracují tři chlapci na zajímavých projektech. Jedním z těch dokončených, je kousek s názvem Avanzare.
 
„Přišel zákazník a chtěl café racer, přesvědčil jsem ho, že by si měl přát moderní café racer,“ říká majitel dílny při pohledu na svůj motocykl, pro který jako základ použil rám ze závodní Hondy NSR500. Pérování obstaralo Ohlins, které pro větší sportovní pohled dostalo změnu úhlu zavěšení z 29° na sportovnějších 24°.
 
Zadní část doplňuje pomocný hliníkový rám, na který je osazeno úzké sedlo. Zajímavé řešeni použili chlapci při výrobě ocelové nádrže, která má krásný tvar, zvýrazňující myšlenku sportovního, moderního café raceru.
 
Mistrovské dílo ovšem bylo provedeno při „motání“ výfukových svodů 2-1 z nerezové oceli, které nádherně doplňují tento stokoňový „showbike“.