Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Deus Ex Machina TT800

Text: Jiří Křížek, foto: deuscustoms.com
Deus Ex Machina TT800
06.08.2014
 

Chlapci z customerské dílny Deus Ex Machina ve svém programu Emporium of Postmodern Activities společně s Woolie’s Workshop, připravili napodobeninu klasického Triumphu TT650, pro kterou si vybrali jako základ motocykl Kawasaki W650.

 
Autoři této přestavby se tentokrát zaměřili na stroj Triumph, se kterým Steve McQueen jezdil ve filmu „The Great Escape“, který byl natočen již v roce 1963 a u nás byl představen pod názvem „Velký útěk“. Slavný film se odehrává za druhé světové války, kdy se ze zajateckého tábora snaží utéci velká skupina nejen amerických vojáků. Jednu z hlavních rolí zde hraje Steve McQueen, který v jedné scéně filmu jezdí právě na motocyklu Triumph TT650 z roku 1961, jež ve filmu má představovat německý válečný stroj.
 
Chlapci z americké sekce Deus Ex Machina se spojili s kalifornskou dílnou Michaela Woolawaye a dali se do zajímavé práce pro francouzského zákazníka. Jako vstupní model celé přestavby byl zvolen motocykl Kawasaki W650, jehož motor byl navýšen na 800 ccm (úpravou z motocyklu W800).
 
Motor byl doplněn o chromované karburátory a osazen výfuky z Triumphu, aby byl zachován vzhled TT650. Zadní tlumič i přední pérování bylo změněno na Öhlins, kyvné rameno bylo vyztuženo a sedlo zdviženo, o brzdění se stará přední šestipístkový brzdný systém Beringer. Sedlo bylo pokryto nepromokavou kůži Kushitani, drátěná kola pak dostaly off-roadové pneumatiky. Přístrojová deska byla nahrazená pouze jedním přístrojem.
 
Motocykl poputuje do Francie, kde ho zákazník bude používat k jízdě po plážích. Jen dodejme, že stroj dostal tmavě-zelenou barvu, která by ve slunci měla vyniknout svým černým nádechem.