Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ducati Sport Classic 1000 od Flying Hermans

Text: Jiří Křížek, foto: Flying Hermans
Ducati Sport Classic 1000 od Flying Hermans
05.04.2013
 

Zajímavá přestavba Ducati z dílny belgického klubu Flying Hermans.

 
Flying Hermans je belgický Café Racer klub, jehož členem je i Andy, majitel motocyklu na fotografiích. Andy měl ale v loňském roce ošklivou havárii s jeho Ducati Sport Classic 1000, při které motocykl totálně zničil. Přestože mu kamarádi říkali, aby stroj odepsal, on tvrdošíjně naléhal k jeho renovaci a přestavbě na ještě zajímavější café racer.
 
Práce nebyla jednoduchá, ale jak je u italských motocyklů zvykem, tak ani levná. Andy musel zakoupit jiný stroj a pomocí z něj získaných dílů se pokusit o nemožné. Volba padla na model Paul Smart 1000 Limited Edition, z něhož byl odstraněn rám a zcela přepracovaná nádrž.
 
Sedlo bylo ručně vyrobené a je menší, než původní originál, navíc uzpůsobené tak, aby zachovalo modernější styl i snížilo váhu. Kola Marchesini jsou z Ducati 999 a v kombinaci s brzdami Brembo z Ducati 998. Světlo dodal Motowheels, zrcátko od britského Oberonu.
 
Výfuk s titanovými svody Zard dává stroji nádech agresivity. Jedním z mála originálních komponentů je motor Desmo 1000. Na to, že Andy začal ze „šrotu“, dokázal vytvořit zajímavý stroj. Co myslíte...