Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Prague Custom Battle

Text a foto: pragueharleydays.cz
Prague Custom Battle
30.07.2015
 

Na letošním ročníku Prague Harley Days se bude konat v rámci výstavy otevřená soutěž staveb neboli Prague Custom Battle. Soutěžit se bude v různých kategoriích a soutěž bude otevřena pro motocykly všech značek a kubatur.

 
Prague Custom Battle je mezinárodní soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb pod patronací Bohemian Custom Bike Ondřeje Hrůzy, která se bude konat na pražském Výstavišti v Holešovicích ve dnech 4. a 5. září 2015. Připravili jsme pro vás 5 hlavních soutěžních kategoriích, které budou hodnotit diváci. Dále 2 doplňkové, které bude hodnotit odborná porota v čele s Russelem Mitchelem a Karen Davidson a 2 zvláštní katergorie.
 
Hlavní soutěžní kategorie:
 
MILWAUKEE IRON
Jedná se o sesterskou kategorie k MODIFIED HARLEY DAVIDSON na Bohemian Custom Bike (BCB). Všechny druhy motocyklů poháněné výhradně originálními agregáty Harley-Davidson, Aermacchi H-D a Buell s libovolným stupněm úprav (i neautorizovaných) s použitím alespoň 50% originálního rámu. Bez rozdílu objemu a roku výroby. Motocykly musí mít platnou RZ a OTP (českou nebo zahraniční).
 
HEAVY METAL
Jedná se o sesterskou kategorie k CHOPPER & CRUISER na Bohemian Custom Bike. Všechny upravené a přestavěné choppery a cruisery bez rozdílu roku výroby, počtu válců a objemu motoru vycházející z produkčních motocyklů. Alespoň dva základní stavební prvky motocyklu (rozumí se rám a pohonná jednotka) musí být totožné s typovým a modelovým označením uvedeným ve velkém technickém průkazu. Do rámu i podvozku je povoleno zasahovat, avšak rozsah úprav nesmí být větší, než změna 50% původních konstrukčních prvků a rozměrů. Rozsah změn na rámu a na podvozku zhodnotí odborná porota. Do této kategorie spadají též americké stroje INDIAN MOTORCYCLE a VICTORY MOTORCYCLES.
 
SUPER STREET BIKE
Kategorie klasických silničních a sportovních motocyklů; "vytuněné" sériové motocykly, stroje upravené a přestavěné ve stylu café racer, streetfighter, muscle bike, speciály pro stuntriding, repliky závodních motocyklů, závodní speciály, scramblery, „brat style“ dragsterové motocykly...atd. Do této kategorie patří i zajímavě upravené, či přestavěné stroje typu enduro, cross, nebo přestavby pro supermoto. Soutěžící stroje nemusí mít platnou RZ a OTP.
 
BOHEMIAN TROPHY
Jedná se o sesterskou kategorie k TUZEMÁk na BCB. Všechny druhy a typy motocyklů bez rozdílu počtu válců, objemu motoru a roku výroby, ovšem poháněné POUZE motory české, nebo slovenské výroby (Jawa, ČZ, Walter, Ogar, Eso, Laurin & Klement, Tatran, Manet...). Do soutěže budou přijaty jen stroje upravené, nebo postavené v Čechách a na Slovensku. Rozsah úprav a změn není nijak omezen. Motocykly této kategorie nemusí mít platnou RZ, ani OTP.
 
FREESTYLE
Jedná se o sesterskou kategorie k FREESTYLE/CHAMPIONSHIP na BCB. Kategorie toho nejlepšího. "Freestyle" bez jakýchkoliv omezení a hranic Všechny zcela nově postavené motocykly s libovolnou pohonnou jednotkou. Radikální customy nemusí mít RZ ani OTP
 
Doplňkové kategorie:
 
BEST PAINT CUSTOM
Lakýrnická a airbrusherská kategorie. Hodnotí se nejen kvalita a technika laku, či airbrushe, ale celkové pojetí a ztvárnění motocyklu. Motocykly do této kategorie vybere porota ze všech motocyklů přihlášených do soutěž
 
THE BEST OF PRAGUE HARLEY DAYS 2015
Jediný, největší pohár pro nejzajímavější, respektive nejvýraznější stroj ze všech kategorií. To nejlepší z výstavy Prague Custom Battle 2015 určí pouze odborná porota.
 
Doplňkové soutěžní kategorie hodnotí odborná porota v čele s Russellem Mictchellem a Karen Davidson.
 
Zvláštní kategorie:
 
PRAGUE HARLEY DAYS TROPHY 2015
Cena týmu pořadatelů. První ocenění vybíráno ze všech motocyklů. Udílí tým pořadatelů Prague Custom Battlu 2015.
 
BCB CREW TROPHY
Cena týmu pořadatelů „sesterské“ akce Bohemian Custom Bike. Udílí tým pořadatelů BCB a dodá si ocenění sám. Vybíráno ze všech motocyklů.