Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Montáže Brož Racing po pátečním Brnu

Tisková zpráva Montáže Brož Racing Teamu
Montáže Brož Racing po pátečním Brnu
21.04.2017
 

Montáže Brož Racing Team po prvním dni testů na Jarní ceně Brna

První den tréninků na Jarní ceně Brna zakončili Filip Salač i Jirka Brož na prvních pozicích.

Páteční ráno nás přivítalo velmi chladně, kolem okruhu a na přilehlých tribunách se stále nacházela bílá sněhová pokrývka. S Jirkou jsme se rozhodli hned první jízdu vynechat, kdežto Filip absolvoval celý dnešní program, kdy teplota pozvolna šplhala až k 10°C, a pokračoval tak v seznamování se se svým závodním speciálem KTM RC250GP. Během dne proběhlo týmové focení. Nyní se již celý tým s pozitivní náladou, kdy oba naši jezdci ovládli své kategorie, začíná soustředit na zítřejší kvalifikaci.

Filip Salač zajel v druhém měřeném tréninku čas 2:16,420 a ve třetím tréninku čas vylepšil o necelé dvě sekundy na 2:14,741 i přes to, že se znovu začalo ochlazovat.

Filip Salač:
“Ráno byla hodně studená trať, tak jsem do prvního tréninku vlítnul jen na dvě kola, abych vyzkoušel motorku. Ve druhém tréninku bylo nejtepleji. Vzduch měl něco kolem 10°C a trať kolem 18°C. Čas jsem zajel nic moc, nemám z něj úplně dobrý pocit. Na trati je hodně jezdců a každé kolo musím předjíždět pomalejší jezdce. Motorku budeme muset na zítřejší kvalifikaci ještě poladit.”

Jirka Brož ve druhém tréninku zajel druhý nejrychlejší čas (2:13,481), ve třetím tréninku se ale zlepšil i přes chladnější podmínky o 3,2 sekundy na čas 2:10,246, což už stačilo na první místo a zároveň i na nejrychlejší čas v kategorii do 600ccm, který jsme dnes mohli vidět.

Jirka Brož:
“Hned od rána bylo pěkně chladno, adheze nebyla dobrá, ale i tak nás to dneska neskutečně bavilo a jeli jsme rychle. Bylo super tady vidět zase celý tým, a že všechno funguje jak má. S dneškem jsme spokojení a na zítra chceme ještě zrychlit, pokud na to bude počasí. Nejvíc se těším samozřejmě na závod, posledně jsem tady závodil někdy v roce 2010, takže už je to nějaký ten pátek.”