Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Montáže Brož Racing Team o Brně

Tisková zpráva Montáže Brož Racing Teamu
Montáže Brož Racing Team o Brně
24.04.2017
 

Montáže Brož Racing Team po prvním závodě letošní nabité sezony. Filip si z Brna odváží dvě vítězství, Jirka skončil druhý.

 
Celý víkend se nesl v režii regulérního zimního počasí. Mrazivá rána, déšť, vítr a poletující sníh. Nejinak tomu bylo i v neděli ráno, kdy nás poprvé přivítalo blankytné nebe, s teplotami lehce nad nulou. Dopolední Warm Up Jirka krátce a stručně okomentoval slovy “Poprvé v životě jedu v tom, v čem lyžuji”. Do závodu Filip odstartoval z pole position a hned od začátku si začal budovat výrazný náskok. Netrvalo dlouho a již dojížděl první jezdce o celé kolo. Cílem projel na prvním místě s náskokem 1:41,952 s na druhého Filipa Řeháčka.
Závod třídy do 600ccm střídavě provázela slunečná obloha a přeháňky deště se sněhem. Krom toho byl dvakrát přerušen z důvodu pádu jezdců, a to vždy v prvním kole závodu. Třetí start, tentokrát již na pouhých šest kol, proběhl bez problémů. Jirka dojel na druhém místě se ztrátou necelé vteřiny na vítězného Igora Kalába.
Víkend hodnotíme kladně. Potěšení nám přineslo i značné množství fanoušků, kteří si s nebývalým zájmem přišli prohlédnout naši techniku. Především pak loňský speciál z mistrovství světa Moto3 vzbuzoval velkou pozornost. Již příští víkend na něm Filip zahájí v Albacete svoji první sezónu v juniorském Mistrovství světa a postaví se tak na start mezi světovou elitu.
 
Filip Salač:
“Dneska jsem jel jenom závod, protože ve Warm Upu jsme měli drobný technický problém. Závod byl dost chladný a plný předjíždění jezdců o kolo zpět a tak jsem svůj páteční čas již nevylepšil. Nakonec jsme vyhráli, ale důležité bylo především vyzkoušet motorku.”
 
Jirka Brož:
“Byly tři starty a pokaždé odlišné podmínky. Poslední závod byl úplně suchý, svítilo sluníčko, ale byla strašná zima. V prvním kole na stadionu se mi zamklo přední kolo a doslova jsem spadl. Naštěstí se mi ale podařilo na poslední chvíli zvednout se o koleno, ale náskok před druhým Igorem Kalábem byl pryč, stejně tak i vedoucí pozice. Trvalo mi pár zatáček, než jsem znovu získal důvěru v pneumatiky a dostal se zpět do rytmu. Snažil jsem se s ním jet, s cílem zaútočit na vedoucí pozici v posledním kole, ale bohužel můj odstup od něho byl moc velký a tak to nevyšlo. Každopádně děkuji týmu V těchto podmínkách druhé místo považuji za dobré vkročení do sezóny. Hlavně chci poblahopřát Filipovi k výbornému výsledku a popřát mu mnoho štěstí do jeho prvního závodu v Mistrovství světa Juniorů.”