vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kornfeil zase zezadu

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kornfeil zase zezadu
24.08.2019
 

Skoro to může vypadat tak, že to má prostě Jakub Kornfeil předurčené, nicméně vždy je to jen souhra určitých životních okolností.


Český jezdec je bojovníkem k pohledání a již několikráte to ve své kariéře předvedl a stejné to bude i zítra na britských ostrovech, kde se bude konat již dvanáctá letošní Grand Prix, jmenovitě na okruhu Silverstone, kde po loňské frašce se zrušeným závodem byl položen nový asfaltový koberec. Jakub Kornfeil obsadil po nevydařené sobotní kvalifikaci 29-té místo a tak jej čeká boj o bodované příčky z hloubi startovního pole.

Jakub Kornfeil:
"Chtěl bych říct, že nemám slov, ale nebylo by to asi fér. Je to tak jak to je Prostě to byla moje nejhorší kvalifikace v letošním roce. Trošku nechápu proč mi nebylo započítáno moje nejrychlejší kolo, protože pak bych neskončil jen v Q1, ale teď už s tím nic prostě nenaděláme. Zítra nás tedy čeká bitva o nějaké body z úplného chvostu startovního pole. Určitě to bude hodně náročný závod, protože nám ne moc dobře funguje předek motocyklu, hlavně na brzdách, tak asi nebude snadné jen tak někoho předjíždět. Snad se nám podaří na něco přijít ve warm upu, v což pevně věřím, protože motorka nefunguje tak jak bych si přál. A taky trochu doufám i v přízeň nevyzpytatelného počasí, takže bych si přál slunečnou neděli, neboť za chladna mi prostě nedrží předek. Cíl je tak jasný, a sice urvat co nejvíce bodů."