Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kubajz do GP Kataru vyrazí jako jedenáctý

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kubajz do GP Kataru vyrazí jako jedenáctý
17.03.2018
 

Čekání je u konce a šampionát MotoGP konečně roztočil svá kola. V Kataru dnes vypukly kvalifikace a boje o postavení na startovním roštu pro zítřejší závod.

 
V Moto3 na sebe zraky českých fandů upnul Jakub Kornfeil. Ten do kvalifikace vyrazil ve skvělém tempu, když ve druhém rychlém kole vsadil na časomíru hodnotu 2:08.257 a byl průběžně čtvrtý. V dalších dvou měřených kolech zlepšení nepřišlo a Kubajz zamířil k mechanikům. Druhé vyjetí přineslo další zlepšení - 2:07.326 znamenalo prozatímní třetí místo. Od poleposition našeho jezdce dělilo 0.330 sekundy. Blížilo se finále, jezdci opět zajeli k mechanikům a připravovali se na své úplné maximum. O to se Kornfeil snažil v tandemu s Phillem Oettlem. To stačilo na 2:07.448 a po závěrečné mele na konečné 11. místo pro naše číslo 84.
 
Jakub Kornfeil
„Chybělo opravdu maličko a mohli jsme být v první sedmičce. Je škoda, že nevyšlo poslední kolo. Jel jsem v tandemu s Phillipem Oettlem. Kolo jsme měli slušně rozjeté, ale v posledním sektoru se to pokazilo. Byl jsem malinko rychlejší, tak jsem do toho šel sám. Rychlost jsem měl dobrou, nazuté nové gumy, ale dokončit kolo v takovém tempu se nepodařilo. Je to škoda, dvě/tři desetinky by hodně pomohly. Každopádně 11. místo bych před víkendem bral všemi deseti. Motorka funguje dobře.  Teď se jen rozmýšlíme nad směsí, jakou pro závod zvolíme. Moc děkuju týmu za super práci a všem u TV obrazovek/internetu, co drží palce Zítra jdeme na to“