vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jasenský poprvé v Brně a hned bedna

Text: Petr Štola, foto: Milan Holenda
Jasenský poprvé v Brně a hned bedna
01.06.2011
 

Na dveře již klepe závod na Pannoniaringu, ale v redakčním diktafonu zůstalo ještě několik restů z Brna. Lukáš Jasenský je jedním z nich.

 
Po vítězství v závodě Alpe Adria šampionátu na okruhu Hungaroring zaznívaly hlasy, že ho Tomáš dosáhl především tím, že z dvouletého působení v mistrovství Maďarska má Hungaroring velmi dobře najetý. Jenže nyní přišel Masarykův okruh v Brně, kde mladá slovenská naděje startovala vůbec poprvé v životě. Tomáš všem „škarohlídům“ rázně odpověděl. Dlouho bojoval s krajanem Tomášem Krajčím o vítězství a nakonec druhou pozicí ve třídě Superstock 600 jednoznačně všem naznačil, že s ním musí v letošní sezoně velmi počítat.
 
Lukáš Jasenský:
„Konečně po dobrém startu se vyvíjel závod opravdu dobře. Měl jsem v podstatě od začátku mojí kariéry první dobrý start. Klesl jsem pouze o jedno místo. Držel jsem se Tomáše, jak to šlo a plánoval nějaký pokus o předjetí, ale zabrzdil mě jezdec o kolo zpět. Byla to nějaká „baba“ a já kvůli ní musel na A-čku jet úplně mimo ideální stopu. Tomáš se mi ztratil a protože Michal Chalupa byl za mnou docela daleko, tak jsem zvolnil a v pohodě si dojel pro druhé místo. Byl jsem v Brně poprvé v životě a jsem rád za takovýto výsledek.“