Team SG FIX racing na Hungaroringu

Tlačová správa SG Fix Teamu
02.05.2011

Team SG FIX racing sa počas veľkonočného víkendu predstavil v novej zostave na prvom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria 2011 na Hungaroringu. Jazdeckú dvojicu Michal Puškár - Vlado Ruža doplnil pred začiatkom tejto sezóny aj majiteľ tímu Štefan Bunčiak.

Michal Puškár : ,,Radosť a sklamanie, týmito slovami by sa dali vyjadriť moje pocity z pretekov. V sobotu sa podarilo získať pol-position. Boli sme potešení, že sa nám podarilo opäť posunúť výkon a jazdné vlastnosti nášho motocykla. Sklamanie pramení zo zbytočného pádu v závode, ktorý zmaril nádeje na dobrý výsledok, ale aj to je súčasť pretekania. Trocha som podcenil fakt, že mohla vplyvom vetra rýchlo klesnúť teplota pneumatík, prípadne dráha mohla byt mierne vlhká, aj keď sa tak nejavila. Teraz nás čaká krátka pauza a šampionát pokračuje ďalším kolom na okruhu Grobnik v Chorvátsku. Chcem poďakovať majiteľovi teamu p. Štefanovi Bunčiakovi, sponzorom, partnerom a môjmu otcovi za pomoc a podporu.“

Vlado Ruža: ,,Vo štvrtok som sa počas voľných tréningov snažil dostať svoju novú Kawasaki ZX-10R do takej pozície, aby som bol v pretekoch schopný bojovať na popredných miestach. No žiaľ, podvozok sa mi nedarilo zladiť tak, aby mohol využiť všetky svoje schopnosti. Po skončení štvrtkových tréningov sme boli nespokojní. Nasledoval piatok, deň voľna. Využil som ho na ďalšie dolaďovanie motocykla. V sobotu som nastúpil na kvalifikačné tréningy. Prvý znamenal 14. miesto a v druhom som sa posunul až na 17. miesto v AA . Dôvodom boli neustále problémy s tlmičmi.

V sobotu večer sme motocykel opäť rozobrali. Obával som sa, že vôbec nestihnem dopoludňajší warm-up, počas ktorého bola šanca posledný raz vyskúšať upravený podvozok. Nakoniec som na warm-up vyrazil a potešilo ma, že motocykel je v oveľa lepšom stave ako v kvalifikáciách, aj keď nie v ideálnom. V preteku sa mi darilo celkom dobre. Po dobrom štarte a po pekných súbojoch so súpermi som nakoniec prešiel cieľom na 12. mieste a získal 5 dôležitých bodov. V rámci M-SR to znamenalo dôležité prvenstvo.

Moje veľká vďaka smeruje hlavne sponzorovi Štefanovi Bunčiakovi (spoločnosť SG Fix) ďalej chalanom z Kawasaki , mechanikovi, ktorý mal tento víkend plne ruky práce a všetkým, ktorí mi akokoľvek pomohli a držali palce. “

Štefan Bunčiak (majiteľ tímu): ,,Konečne sa nám začala sezóna. Prvých pretekov na Hungaroringu sme sa nevedeli dočkať. Všetci sme na okruh dorazili zo stredy na štvrtok v noci. Štvrtok sme jazdili voľné tréningy a postupne testovali techniku. Michalova a moja motorka fungovali bez vážnejších problémov. Vlado bol počas tréningu často v boxoch a nastavoval podvozok. Piatok bol dopoludnia iba jeden tréning. Sobotňajšie kvalifikácie veľmi úspešné pre Michala - Pole position o 1 sekundu pred druhým v poradí. Ja som mal v sobotu značné zdravotné problémy ale napriek tomu som ešte popoludní zrýchlil a obsadil 13 miesto z 24. Vlado mal aj počas kvalifikácie mal veľké problémy s podvozkom a obsadil v silnej konkurencií 17 miesto. V sobotu sa viac krát menil program pretekov, ale stíhali sme to registrovať. Z Vladovej motorky sa noci vyberali predné tlmiče. V nedeľnajších Warm-upoch už Vladov podvozok fungoval aspoň na 50%.

V nedeľnom závode Vlado zabral a dokončil na celkovom 12 mieste, čo vzhľadom na všetky peripetie čo mal považujeme za slušný výsledok. Pred našim závodom sme sa trocha obávali dažďa a všetci sme si pripravovali mokré pneumatiky. Našťastie sa počasie umúdrilo. V našom závode 125 SP štartoval Michal z prvého miesta no v druhej zákrute už som ho videl ako sa kotúľa mimo trate.... Ja som premiérovo veľmi zle odštartoval a úplne som sa prepadol. Postupne som sa preštrikoval na konečné 14. miesto. Keďže som sa stále snažil niekoho obiehať v závode som jazdil aj o 4 sekundy pomalšie ako v tréningoch. “