Paddock Blue 2018 racing
 
přihlášení pro registrované
jméno:
heslo:
registrovat zapomenuté heslo
 
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. dubna do 22. dubna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bóža s Brnem spokojen

Text a foto: Petr Štola
Bóža s Brnem spokojen
14.05.2012
 

Michal Drobný absolvoval druhý letošní závod, kterým byla Alpe Adria na Masarykově okruhu v Brně.

 
Michal Drobný s týmem BMW Invelt změnil před brněnským víkendem kategorii. Poté, co se na slovenském Slovakiaringu představil ve třídě Superbike, bylo správně rozhodnuto, že nadále se bude se svou technikou zaměřovat opět na kategorii Superstock 1000.
Do Brna tým BMW Invelt přijel již ve čtvrtek, kdy také začal s prvními tréninky. Ještě v pátek panovalo výborné počasí, což Michal využil k zlepšení nastavení svého stroje BMW S 1000RR. Bohužel počasí se v sobotu rapidně zhoršilo, což znamenalo komplikované podmínky pro oba kvalifikační tréninky. Michal nakonec obsadil 5. místo, a tím start z nejvýhodnější pozice druhé řady.
V neděli již nepršelo, přesto teplota nevylezla na stupnici pana Celsia přes mnoho svých dílků. Bez deště, ale v chladném větru, byl odstartován závod třídy Superstock 1000. Možná až děsivě tradičně se Bóžovi nepodařil startovací manévr, nicméně během několika zatáček se vrátil na své 5. místo, ze kterého útočil na čtvrtého Rakušana Andrease Meklaua. Toho se mu podařilo i předjet, nicméně chyba v posledním kole definitivně znamenala konečné 5. místo, byť od dnes již legendy Meklaua jej dělilo pouhých 0,316 sekundy.
Dalším závodem bude pro Michala Drobného a tým BMW Invelt podnik Alpe Adria šampionátu na maďarském okruhu Pannoniaring, který se jede první červnový víkend.
 
Michal Drobný:
„Byli jsme v Brně od čtvrtka. Ve čtvrtek a v pátek to bylo super trénování, za krásného počasí. Docela se mi dařilo jezdit i slušný časy. Pak ale přišla sobota a počasí se kompletně změnilo. Byla zima a pršelo. V první kvalifikaci jsem objel jedno kolo se suchými pneumatikami na vodě. Výsledek nic moc.... druhá kvalifikace se mi nepovedla. Bylo to z důvodu toho, že bylo mokro-sucho a já na tohle mám špatné vzpomínky z Brands Hatch, kde jsem v tomhle upadnul a vyřadil jsem se z celého víkendu. Tyto podmínky mne tedy dost trápí. Bylo z toho páté místo na startu. Trochu jsem v pátek večer doufal v první řadu, ale to se nepovedlo, stejně jako snad už klasicky i start do závodu. Myslím, že jsem se propadl někam okolo osmého místa, ale dokázal jsem se rychle vrátit zpět. Jezdil jsem pátej. Byl to super závod. Bojoval jsem s Andy Meklauem, což je pro mne jakási ikona tohoto našeho ježdění. Byl jsem schopný ho předjet a tři kola jet předním, ale bohužel jsem udělal chybu v levý na stadionu, kde mi to vrátil zpět. Nakonec v poslední levé-pravé jsme oba udělali stejnou chybu. Byli jsme dlouhý. Gumy už to nepobraly. Neměl jsem sílu mu to tam nacpat, takže jsem s ním prohrál o tři desetiny. Dojel jsem pátý, z Čechů třetí. Myslím, že na to, že nemám letos vůbec nic nejeto, ani natrénováno, je tohle maximum, co se zde dalo udělat.“
 
Alpe Adria Superstock 1000 – Brno
1. Ondřej Ježek (CZE, Ducati) 10 kol / 20:45,146
2. Michal Filla (CZE, BMW) +0,985
3. Gwen Giabbani (FRA, BMW) +4,065
4. Andreas Meklau (AUT, Suzuki) +24,218
5. Michal Drobný (CZE, BMW) +24,534