vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kája Hanika suverénem mosteckého víkendu

Foto: Petr Štola
Kája Hanika suverénem mosteckého víkendu
01.10.2019
 

Vyhraná kvalifikace, vítězství ve dvou závodech, nový absolutní rekord okruhu, titul v AAIMC a MMČR, prostě skvělý víkend v podání Karla Haniky na okruhu v Mostě.


Excelentní výkon předvedl v posledním letošním podniku AAIMC a zároveň posledním podniku, který pro Alpe Adrii promotéroval Lutec Racing, český motocyklový závodník Karel Hanika. Ten s BMW týmu Viktora Nosse vystřihl skvělou kvalifikaci a ještě lepší závody, ve kterých dominoval a zvítězil poté, kdy pokaždé zajel nejrychlejší kolo závodu, přičemž v tom nedělním zajel nový absolutní motocyklový rekord mosteckého autodromu, 1:35,417. Brněnský jezdec se stal letošním šampiónem Alpe Adrie kategorie Superbike a s předstihem již jistým vítězem i Mezinárodního Mistrovství ČR stejné třídy.

Karel Hanika
„Víkend v Mostě probíhal skvěle. Od začátku jsem se cítil na motorce velmi dobře. Po přechodu z Yamahy jsem si sice musel chvilku zvykat, ale nebylo to tak hrozný, jak jsem čekal. Musím říci, že po opravě je trať v Mostě výborná. Na novým asfaltu se fakt jede suprově. V pátek jsme zajeli dobře hned první volný trénink. Motorka byla již nastavená, takže žádné velké změny. S Bridgestone jsme zde testovali novou zadní pneumatiku a je vidět, že fungovala opravdu dobře. Oba závody proběhly výborně. V sobotu jsem měl dostatečné tempo k tomu, abych si hned od začátku udělal náskok a zvítězil. Dnes byl závod poněkud krátkej [poznámka – 2. závod byl po havárii Poláka Falata a Švýcara Huslera v prvním kole zastaven a následně restartován na 8 kol], ale vyzkoušeli jsme zase jednu novou pneumatiku, která na takto krátký závod fungovala fakt dobře. Jsem moc rád za to tempo, protože jsem dokázal jet ještě o půl vteřiny rychleji, než v kvalifikaci. Takže tempo bylo opravdu dost vysoký. Díky moc za vše týmu, fanouškům, partnerům a těším se na příští rok.“

Kompletní výsledky AAIMC z Mostu naleznete zde....