KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Výborný návrat Michala Filly

Foto: Petr Štola
Výborný návrat Michala Filly
26.07.2019
 

Michal Filla se v Oscherslebenu vrátil po zranění opět k závodění a bylo z toho pódium a pozice největšího soupeře silného Švéda Bergmana.


Čtvrtý závodní víkend AAIMC nabídl mnoho zajímavého a mnoho, co stálo za povšimnutí. Jednou z těchto věcí byl návrat k závodění šlapanického Michala Filly. Ten po těžké havárii z prvního letošního podniku na Slovakiaringu, vynechal závodní víkend v Assenu a na Pannonia-Ringu se „sklouzl“ pouze v pátečních trénincích. Nyní tedy Michal Filla nastoupil i do sobotního závodu kategorie Superstock1000 a poté, co podal skvělý výkon, si dojel pro pohár za druhé místo, když nestačil pouze na silného švédského závodníka Christofera Bergmana. Michal byl připraven minimálně napodobit tento výkon i v nedělním závodě, ale technická závada v zahřívacím kole znamenala předčasný konec jeho snažení.

Michal Filla
„Pro mne to bylo hodně těžký. Ani jsem nečekal, že takto dojedu ten první závod, a že celkově budu mít docela ucházející rychlost. Byl jsem s tím spokojený, ale na druhou stranu bylo na mne hodně znát, že mi ubývají síly, koncentrace, prostě všechno. Jezdilo se mi čím dál hůř. Vygradovalo to ve druhém závodě, kdy mě zaškubala motorka. Nevěděl jsem, co se děje, tak jsem to raději odpískal. Bál jsem se, že by se mohlo něco stát třeba na výjezdu ze zatáčky, kdy budu mít celé pole za sebou. V mé současné situaci se jednalo o zbytečné riziko. Jsem ovšem moc spokojený, že jsem se dokázal vrátit, a že nějak jedu. Nyní budu pokračovat v terapii a léčení. Budu se snažit vrátit na další závody v lepší formě.“

Kompletní výsledky AAIMC z Oscherslebenu naleznete zde....