Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jména pro ME v Albacete

Foto: Petr Štola
Jména pro ME v Albacete
24.09.2008
 

Mistrovství Evropy ve španělském Albacete se blíží a tak je na čase prezentovat jména jezdců, kteří se této významné evropské události v silničním motocyklovém sportu zúčastní.

Jak známo, do šampionátu postupují nejlepší jezdci z Evropského poháru (bývalé ME), šampionátů Alpe Adria, Skandinávského a Východní Evropy, stejně jako nejlepší z vybraných národních šampionátů (Německa, Španělska, Francie, Holandska a Itálie). Několik těchto šampionátů již skončilo a tak zde máme již i první jména pro závody tříd 125GP, Supersport a Superstock 1000. Zatímco někteří jezdci svou účast odřekli, byť se řádně kvalifikovali, jiní si postup do evropského finále dávali jako svůj sezonní cíl, který nesplnili, když byli i tací, co zůstali daleko za tímto cílem.

Z naší země se do Albacete kvalifikovali Karel Pešek a Michal Prášek pro závod třídy 125 GP, dále i Slovák Jakub Jantulík startující s českou licencí. Ve třídě Supersport nás budou reprezentovat Radomil Rous a Michal Filla.

Dosud známá jména kvalifikovaných jezdců:
zástupci šampionátů IDM, Alpe Adria, M Francie a European Cup, další jména budou doplněná (ze šampionátů Scandinavia, Eastern Europe,Španělského, Holandského a Italského

Třída 125GP:
Peter Sebestyen (HUN), Karel Pešek, Michal Prášek (oba CZE), Jakub Jantulík (SVK), Marcel Schrötter, Marvin Fritz (oba GER), Michael van der Mark, Joey Litjens, Jasper Iwema (všichni HOL), Valentin Debise, Steven Le Coquen, Clement Dunikowski, Cyril Carrillo, Jonathan Castillo (všichni FRA), Kim Lifuenbong, Filip Hellberg, Robert Gull (SWE)

Třída Supersport
Radomil Rous, Michal Filla (oba CZE), Bostjan Pintar (SLO), Loris Valjan (CRO), Arne Tode, Kevin Wahr (GER), Olivier Four, Mathieu Gines, Julien Enjolras, Fredric Moreira, Devin Denis (všichni FRA). Svou účast odřekli Rusové Vladimir Ivanov a Vladimir Leonov, jako náhrada jsou v pořadí další jezdci německého IDM (kde se oba Rusové kvalifikovali), tedy Philipp Hafeneger a Sascha Hommel (oba GER), Ionel Petru Pascota (ROM), Sergey Krapukin (RUS), Mattia Roncoroni (ITA).

Třída Superstock 1000
Andreas Meklau (AUT), Viktor Kispataki, Gabor Rizmayer (oba HUN), Fabrizio Pellizzon, Michele Conti (oba ITA), Milos Milovanovic (SRB), Dominic Lamment, Nina Prinz, Mattias von Hammerstein (všichni GER), Guillaume Dietrich, Erwan Nigon, Lucas De Carolis, Cedric Tange, Emeric Jonchiere (FRA). Účast odřekl Olivier Depoorter (BEL), kvalifikující se z IDM, jako náhrada do Albacete cestuje Dario Giuseppetti (GER), Pawel Szkopek, Marek Szkopek (oba POL), Per Björk (SWE), Magnus Solli (NOR).