Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Poslední závod Evropského poháru v Poznani

Tisková zpráva Moto FGR
24.09.2008

Polsko přineslo pro náš tým dobrý výsledek, kalený velmi slabou účastí na těchto závodech. Tým jel tentokráte ve složení Michal Prášek a Láďa Chmelík.

Kuba Kornfeil se nezúčastnil z důvodu složitého přesunu z Indianapolis a Alen Gyorfi měl závodit v Poznani ve třídě 250 ccm, kterou nejel, ale týmu nedal před závody vědět …

Oba jezdci se seznamovali v pátek s tratí, protože tu byli prvně. Michal Prášek měl na konci druhého volného tréninku závadu na ložiskách vyvažovací hřídele a měřené sobotní tréninky musel odjet s náhradním motorem. Na prořídlém startovním roště mu patřilo druhé místo, necelou vteřinu za Gabrielem Gnanim a třetí místo vybojoval druhý jezdec týmu MOTO FGR Láďa Chmelík před domácím závodníkem.

Po startu Gabriele všem jezdcům poodjel. Michal Prášek se v prvním kole dostal na druhé místo. Láďa Chmelík byl o tři místa za ním, a když chtěl podjet v zatáčce dva jezdce, byl příliš rychlý a měl pád. I přesto motocykl zvedl, nastartoval a s naraženou rukou a ohnutým řidítkem se pokusil dojet své soupeře, kteří byli 30 vteřin před ním. Závod se jel na 15 kol a Láďa každé kolo stahoval 2 – 3 vteřiny. Podařilo se mu čtyři jezdce předjet a dokončit závod na čtvrtém místě. Michal Prášek v dalších kolech soupeřům poodjela a bez problémů si udržel druhé místo, které nakonec znamenalo vítězství a pro Láďu Chmelíka třetí místo, protože se Gabriele do celkového hodnocení nezapočítával.

Tým se do týdne rozhodne, jestli se zúčastní závodů španělského mistrovství.

Dík patří partnerům týmu a všem, kteří nám s letošní sezónou pomáhali.