MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Startovní listiny pro ME 2013 na silnici

Ilustrační foto: FIM-Europe
Startovní listiny pro ME 2013 na silnici
21.09.2013
 

Celkem sedm českých jezdců je ve startovních listinách tří kategorií silničního šampionátu starého kontinentu.

 
Letos se zřejmě naposledy pojede Mistrovství Evropy v podobě jednoho závodu na okruhu Albacete ve Španělsku. K víkendu 5.-6. října se na Pyrenejský poloostrov vydá sedm českých jezdců.
 
Nejvíce se jich představí v kategorii Supersport, která se však jede dle řádů Superstock 600 (byť někteří jezdci tajně startují se superportovými motory). V boji o vavříny uvidíme čť někteří jezdci tajně startují se superportovými motory). V boji o vavříny uvidíme čtveřici Michal Prášek, Igor Kaláb, Jiří Klejch a David Látr. Prvně jmenovaný pojede na svém stroji Yamaha, nicméně tentokrát bude muset trochu pozměnit jeho útroby, neboť v sezoně Michal používal stroj specifikace Supersport. Na stroji Yamaha pojede i David Látr, který si stejně jako v loňském roce (na obrázku) motocykl půjčuje, když jeho standardním materiálem je supersport Honda (mimochodem ten byl v týdnu převezen ze Slovakiaringu do týmové garáže v Hradci Králové... jen jako poznámku pod čaru uveďme, že přestože měl být motocykl zkoumán techniky z FIM, tak byl týmu vydán tak, jak byl zapečetěn, tedy bez porušení plomb a tedy bez další kontroly... sami si tedy udělejte úsudek, proč byl celý ten povyk okolo finálního víkendu Alpe Adrie...). Ve startovní listině vidíme také Igora Kalába, který ve druhé polovině sezony opustil problémový motocykl Yamaha a vrátil se k osvědčenému motocyklu Triumph, nicméně i on bude muset řešit náhradu supersportového motoru za stockový, či vše vyřešit jako v loňském roce. Posledním, čtvrtým jezdcem, je Jiří Klejch, který pojede na svém stroji Kawasaki, se kterým absolvoval letošní šampionát Alpe Adrie.
 
Dva české jezdce uvidíme v nejsilnější kategorii Superstock 1000. Jsou to Michal Filla a David Ouředníček, tedy dvojice jezdců, která ve stejné kategorii nastoupila do kompletní sezony Alpe Adrie. Jednoho zástupce z ČR uvidíme i v nejslabší, nicméně nejnabitější kategorii Moto3. Tímto jezdcem je Miroslav Popov, ale ten startuje na čtyřtaktním motocyklu Honda a tedy již dnes je velmi pravděpodobné, že spíše než chválu na parádní výkon uslyšíme jen kritiku na materiál, ostatně tak, jak od tohoto jezdce slyšíme po každém závodě od doby, co přestoupil na čtyřtaktní motocykl, se kterým se evidentně nedokázal popasovat natolik, jak s dvoutaktními stroji, na kterých závodil celou svou kariéru. Míra je rozhodně talentem a my věříme, že se opět vrátí do předních pozic výsledkových listin a Albacete může být právě jeho odrazovým můstkem.
 
FIM Europe Road Racing European Championship 2013
 
Kategorie Moto3
3 Luigi Morciano (Motorrika – KTM RC 250 R)
4 Gabriel Ramos (Team Venezuela – Honda NSF250R)
5 Andrea Locatelli (Mahindra Racing – Mahindra MGP3O)
6 Maria Herrera (Junior Team Estrella Galicia 0,0 – KTM RC 250 R)
7 Xavi Vierge (Team RACC Honda – Honda NSF250R)
9 Jorge Navarro (Cuna de Campeones – MIR Racing Moto3)
10 Borja Quero (Halcourier MS – FTR/Honda M312)
16 Andrea Migno (GMT Racing – FTR/Honda M312)
17 Edgar Gallipoli (Team Venezuela – Honda NSF250R)
18 Marcel Alves (Freudenberg Racing Team – KTM RC 250 R)
19 Gabriel Rodrigo (Duracing RBA – KTM RC 250 R)
20 Fabio Quartarano (Wild Wolf Racing – FTR/Honda M312)
21 Alessio Castelli (Junior Team Estrella Galicia 0,0 – KTM RC 250 R)
22 Fabio Di Giannantonio (Oral Cruciani Racing Team – Oral M3)
23 Marlos Velandia (Team Venezuela – Honda NSF250R)
24 Marcos Ramirez (Junior Team Estrella Galicia 0,0 – KTM RC 250 R)
25 Emiliano Lancioni (Team Calvo – KTM RC 250 R)
28 Juan Bellver (Team Brainer – Honda NSF250R)
29 Stefano Manzi (San Carlo FMI Twelve Racing – FTR/Honda M312)
39 Federico Fuligni (Elle2 Ciatti – FTR/Honda M312)
42 Emil Sachmann (Nordgren Racing – Honda NSF250R)
43 Stefano Valtulini (AX52 Racing Team – Honda NSF250R)
44 Aron Canet (Team Stratos – Ariane3)
45 Olly Simpson  (Olly Simpson Racing – Honda NSF250R)
48 Lorenzo Dalla Porta  (Oral Cruciani Racing Team – Oral M3)
51 Bryan Schouten  (Dutch Racing Team – FTR/Honda M312)
55 Alejandro Medina  (Team Calvo – KTM RC 250 R)
61 Alessandro Zaccone  (Oral Cruciani Racing Team – Oral M3)
66 Eduardo Alayon  (KRP/Racing Steps Foundation – KRP M3-02 Honda)
74 Alex Persson  (Nordgren Racing – Honda NSF250R)
77 Kyle Ryde  (KRP/Racing Steps Foundation – KRP M3-02 Honda)
81 Hans Pedersen  (Nordgren Racing – Honda NSF250R)
84 Loris Cresson  (LC84 – Honda NSF250R)
87 Remy Gardner  (Team Calvo – KTM RC 250 R)
90 Miguel Correia  (RTNN/Lamon – KTM RC 250 R)
91 Enzo Boulom  (Provence Moto Sport – Honda NSF250R)
94 Miroslav Popov  (Elle2 Ciatti – Honda NSF250R)
95 Scott Deroue  (RW Racing GP Junior Team – KALEX/KTM)
96 Jonas Geitner  (Freudenberg Racing Team – KTM RC 250 R)
97 Luca Marini  (San Carlo FMI Twelve Racing – FTR/Honda M312)
98 Wayne Ryan  (KRP/Racing Steps Foundation – KRP M3-02 Honda)
99 Xavier Cardelus (Cardelus Racing BST – FTR/Honda M312)
 
Kategorie Supersport
4 Mathieu Gines (Dark Dog Academy – Yamaha YZF R6)
6 Michal Prášek (Rohac and Fejta Motoracing Team – Yamaha YZF R6)
9 Cosmi Costescu (Timisoara – Yamaha YZF R6)
11 Igor Kaláb (OK Racing – Triumph Daytona 675)
15 Thomas Sigvartsen (Sigvartsen Racing – Honda CBR 600RR)
16 Julio Palao (Team JD Racer Plus 15 Protec – Kawasaki ZX-6R)
19 Juan Manuel Solorza (Team Calvo – Yamaha YZF R6)
20 Alejandro Esteban (Modista Cribilles Bradol – Kawasaki ZX-6R)
22 Daniel Bukowski (Suzuki GRANDys duo Team – Suzuki GSX-R 600)
23 Bruno Guerra (22 Racing Team – Kawasaki ZX-6R)
24 Angel Poyatos (Halcourier MS – Yamaha YZF R6)
26 Jiří Klejch (Jiří Klejch – Kawasaki ZX-6R)
27 Sergio Mora (Halcourier MS – Kawasaki ZX-6R)
31 Toni Train (TMR – Yamaha YZF R6)
32 Jordan Dale (VRC Team – Yamaha YZF R6)
34 Matthias Kettner (Shell Advance Racing Team – Yamaha YZF R6)
35 Natalia Florek (GRANDys duo Team – Yamaha YZF R6)
37 Attila Magda (Horimoto Racing Team – Yamaha YZF R6)
38 Martin Partelpoeg (Aksi Motoklubi Team 39 – Yamaha YZF R6)
39 Lukas Backstrom (Team Backstrom – Yamaha YZF R6)
40 Roman Ramos (Team Stratos – Kawasaki ZX-6R)
45 Jan Buhn (Freudenberg Racing Team – Yamaha YZF R6)
53 Sarunas Pladas (Dolce Moto – Yamaha YZF R6)
55 Miguel Cortes (EMS Competicion – Yamaha YZF R6)
59 Pedro Rodriguez (Halcourier MS – Yamaha YZF R6)
61 Oscar Climent (Team Climent – Yamaha YZF R6)
65 Carlos Garcia (Pro Racing Pit Lane – Yamaha YZF R6)
70 Coen Bouwmeester (Bouwmeester Racing – Honda CBR 600RR)
74 Jesse Maikola (Hakin Huolto Motorsport – Yamaha YZF R6)
79 Aitor Garcia (Dosan Motor – Yamaha YZF R6)
81 David Látr (Motorpower – Yamaha YZF R6)
84 Jorge Arroyo (Andalucia Cadiz Pastrana Racing Team – Yamaha YZF R6)
85 Abian Santana (Fricar Team – Yamaha YZF R6)
86 Henning Flathaug (Team Flathaug Racing – Honda CBR 600RR)
87 Daniel Calderon (Team Ceramina Oropesa – Honda CBR 600RR)
89 Stefan Kerschbaumer (Fast Bike Service by Langenscheidt – Yamaha YZF R6)
90 Adrian Gyutai (Tom Racing Team – Honda CBR 600RR)
96 Paco Morales (Team Morales – Honda CBR 600RR)
97 Francisco Fernandez (Tablas Team – Yamaha YZF R6)
99 Monika Jaworska (Team Jaworska – Yamaha YZF R6)
 
Kategorie Superstock 1000
4 Robertino Pietri (Team Calvo – Kawasaki ZX-10R)
7 Juan Arroyo (Hospitality Motobox – BMW S1000RR)
12 Xavi Fores (Ducati Twelve – Ducati 1199 Panigale R)
17 Janez Prosenik (Japi Racing Team – BMW S1000RR)
18 Lucas De Ulacia (Kawasaki Palmeto PL Racing – Kawasaki ZX-10R)
21 Catalin Cazacu (Timisoara – BMW S1000RR)
21 David Ouředníček (Dafit Moto Racing – BMW S1000RR)
22 Ivan Silva (TargoBank Motorsport – BMW S1000RR)
23 Guillermo LLlano (Hospitality Motobox – Yamaha YZF R1)
24 Marko Jerman (Suzuki GRANDys duo Team – Suzuki GSX-R 1000)
31 Carmelo Morales (Team Calvo – Kawasaki ZX-10R)
39 Marcos Solorza (Team Calvo – Kawasaki ZX-10R)
53 Antonio Alarcos (Kawasaki Palmeto PL Racing – Kawasaki ZX-10R)
55 Michal Filla (BMW Sikora Motorsport – BMW S1000RR)
58 Michael Moller (TMP Racing Sport – Aprilia RSV4)
66 Philippe Le Gallo (JEG Racing – Kawasaki ZX-10R)
88 Nelson Rofes (JR Superbike Team – BMW S1000RR)
90 Javier Francisco Alviz (Andalucia Cadiz Pastrana Racing Team – Kawasaki ZX-10R)
94 Fran Rodriguez (Basoli Competicio – Kawasaki ZX-10R)
95 Ryan Gibson (MSG Racing – Kawasaki ZX-10R)