vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Začal dvojitý ostrovní víkend

Tisková zpráva Montáže Brož Racing Teamu
Začal dvojitý ostrovní víkend
02.08.2013
 

Tým Montáže Brož Racing tento víkend startuje na okruhu Silverstone, kde pokračuje evropský šampionát kategorie Superstock 600, na programu jsou mimořádně dva závody.

 
Na britském okruhu Silverstone pokračuje Mistrovství Evropy Superstock 600. V rámci víkendu WSBK jsou tentokrát na programu dva závody této kategorie, když vedle tradičního sobotního, se jede závod i v neděli, a to jako náhrada za zrušený závod v Brně.
Na programu dnešního dne byl volný trénink a úvodní kvalifikace. V dopoledním tréninku však týmu Montáže Brož Racing moc štěstí nepřálo. Tomáš Vavrouš totiž po několika kolech havaroval a tým tak musel motocykl rychle opravit. Díky skvělé práci všech mechaniků se to podařilo ještě během tohoto tréninku a Tomáš tak v samotném závěru mohl objet alespoň jedno kolo, ve kterém vyzkoušel funkčnost všech komponentů. V odpolední kvalifikaci poté zajel čas 2:15,531, se kterým skončil na průběžném 18. místě. O definitivní pozici na startovním roštu se rozhodne zítra dopoledne, kdy je na programu druhá kvalifikace.
 
Tomáš Vavrouš:
„Máme za sebou volný trénink a první kvalifikaci na okruhu Silverstone. Trénink mi nevyšel podle představ, protože jsem asi v šestém kole spadl. Jel jsem s rychlou skupinkou a zajel jsem čtvrtý nejlepší čas, ale po tom pádu jsem propadl ve výsledkové listině až za dvacátou pozici. Bohužel jsme nevěděli, kam nám dovezli motorku, čímž jsme ztratili dost minut, přesto bych chtěl pochválit všechny mechaniky, kteří makali naplno, aby dokázali motorku co nejrychleji opravit. To se jim nakonec podařilo a mohl jsem objet ještě alespoň jedno kolo, abych zjistil, zda je vše v pořádku. Vše fungovalo jak mělo a já bych chtěl ještě jednou poděkovat klukům, kteří to dokázali dát rychle dohromady.
Odpoledne byla na programu první kvalifikace. Ta podle mne dopadla dobře, zajel se solidní čas a jsem na provizorním 18. místě. Bodované pozice tedy nejsou moc vzdálené, takže s kvalifikačním tréninkem jsem spokojen. Uvidíme, jaké bude zítra počasí, a jak dopadne zítřejší kvalifikace a první víkendový závod.“