Závody u nás i v zahraničí v období od 12. srpna do 18. srpna 2019.

Zlatá tečka za skvělou sezónou

Tisková zpráva Karla Haniky
07.10.2013

Po zisku titulu Juniorský mistr světa, když Karel Hanika vyhrál letošní šampionát Red Bull Rookies Cup, se stal český jezdec včera i mistrem Evropy v kubatuře Moto3. Tento šampionát se jede tradičně pouze jako jeden závod a dějištěm je 3.325 m dlouhý okruh ve španělském Albacete. Na brněnského jezdce čekalo celkem 40 soupeřů, z nichž velká většina už zde letos závodila v rámci španělského šampionátu CEV.

Náš jezdec zde byl naopak se svým německým týmem Freudenberg Racing poprvé, takže to pro něho byla velká neznámá a zároveň obrovská nová výzva. Karel Hanika měl k dispozici motocykl KTM RC 250R už výše jmenovaného týmu Freudenberg, s kterým už letos vyhrál celkem 6 závodů IDM. Hanikův bike ovšem obdržel pro tento mistrovský závod některé updaty ze světového šampionátu Moto3 včetně elektroniky od továrního týmu Aki Ajo, i když loňské výroby.

V kvalifikaci skončil náš obrovský talent druhý, o pouhých 0.287 sekundy za italským jezdcem Andreou Mignem, což znamenalo výbornou pozici do nedělního závodu. V něm pak po nervy drásajícím souboji s nizozemským jezdcem Bryanem Schoutenem vyhrál o pouhých 86/1000 sekundy. Bronz si vyjel mladík slavného jména Remy Gardner, syn mistr světa půllitrů z roku 1987 Wayneho Gardnera.

"Od začátku jsme měli trochu nevýhodu oproti jezdcům z CEV, protože ti už zde letos jeli 2 závody. Během pátečních a sobotních tréninků jsme ale s týmem udělali velký kus práce a podařilo se nám odstranit několik problémů s podvozkem, díky tomu se mně jelo v závodě dobře. Ke konci 2. kvalifikace se mně už nepodařilo najít na trati volné místo a tak už jsem nemohl zlepšit čas z první kvalifikace.

Start do závodu se mně moc nepovedl, byl jsem kolem 4. místa a bylo hodně těžké udržet nastavené tempo. Po pár kolech jsem už ale bojoval o první pozici a několik kol jsem také vedl, když mě pak předjeli kluci ze skupiny. V posledních 5 kolech jsem se snažil udržet ve vedení a jezdit konstantní časy a to se mi povedlo až do cíle. Děkuji týmu za skvělou práci, a fanouškům za jejich podporu",- zhodnotil svůj poslední letošní závodní víkend skvělé sezóny Karel Hanika.

26- Olly Simpson – Olly Simpson Racing – Honda NSF250R – + 44.061
27- Alessio Castelli – Junior Team Estrella Galicia 0,0 – KTM RC 250 R – + 44.306
34- Hans Pedersen – Nordgren Racing – Honda NSF250R – 1 kolo

Nyní čeká novopečeného továrního pilota KTM Karla Haniku krátká přestávka, vyplněná pilným studiem a pak v listopadu první testy s továrním motocyklem KTM na sezónu 2014.