Valentino Rossi 2017
 
přihlášení pro registrované
jméno:
heslo:
registrovat zapomenuté heslo
 
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP Valencie – Moto2

Foto: KTM / Philip Platzer
GP Valencie – Moto2
12.11.2017
 

Portugalec Miguel Oliveira vyhrál závod kategorie Moto2 na okruhu Ricarda Torma v Cheste u Valencie.

 
Skvělé představení portugalského závodníka Miguela Oliveiry pokračovalo i v posledním závodě sezony. Tento tovární jezdec KTM na závěr sezony chytl vynikající formu a ve Valencii si připsal třetí vítězství v řadě. Na druhé pozici skončil Ital Franco Morbidelli, který o vedení přišel až v závěrečných kolech, kdy jej předjel Oliveira. Třetí místo na stupních vítězů patřilo jihoafrickému jezdci Bradu Binderovi, který třetím pódiem v řadě dokázal, že u továrny KTM nalezli vynikající nastavení svých motocyklů.
Mistrem světa pro letošní rok se stal italský závodník Franco Morbidelli, který v cestě za vítězstvím ve střední kategorii zaznamenal osm vítězných závodů a další čtyři pódiová umístění.
 
Kategorie Moto2 – závod
1. Miguel Oliveira (POR, KTM) 27 kol / 43:15,843
2. Franco Morbidelli (ITA, Kalex) +2,154
3. Brad Binder (RSA, KTM) +4,181
4. Francesco Bagnaia (ITA, Kalex) +11,181
5. Alex Marquez (SPA, Kalex) +12,146
6. Hafizh Syahrin (MAL, Kalex) +14,595
7. Takaaki Nakagami (JPN, Kalex) +18,446
8. Fabio Quartararo (FRA, Kalex) +22,188
9. Simone Corsi (ITA, Speed Up) +23,592
10. Dominique Aegerter (SUI, Suter) +23,751
11. Axel Pons (SPA, Kalex) +27,388
12. Isaac Viñales (SPA, Kalex) +29,688
13. Marcel Schrötter (GER, Suter) +31,442
14. Augusto Fernandez (SPA, Speed Up) +32,933
15. Lorenzo Baldassari (ITA, Kalex) +33,150
 
Konečné pořadí šampionátu – Moto2
1.
Franco Morbidelli
ITA
Kalex
EG 0,0 Marc VDS
308
2.
Thomas Lüthi
SWI
Kalex
CarXpert Interwetten
243
3.
Miguel Oliveira
POR
KTM
Red Bull KTM Ajo
241
4.
Alex Marquez
SPA
Kalex
EG 0,0 Marc VDS
201
5.
Francesco Bagnaia
ITA
Kalex
SKY Racing Team VR46
174
6.
Mattia Pasini
ITA
Kalex
Italtrans Racing Team
148
7.
Takaaki Nakagami
JPN
Kalex
Idemitsu Honda Team Asia
137
8.
Brad Binder
RSA
KTM
Red Bull KTM Ajo
125
9.
Simone Corsi
ITA
Speed Up
Speed Up Racing
117
10.
Hafizh Syahrin
MAL
Kalex
Petronas Raceline Malaysia
106
11.
Xavi Vierge
SPA
Tech 3
Tech 3 Racing
98
12.
Dominique Aegerter
SWI
Suter
Kiefer Racing
88
13.
Fabio Quartararo
FRA
Kalex
Pons HP40
64
14.
Jorge Navarro
SPA
Kalex
Federal Oil Gresini Moto2
60
15.
Luca Marini
ITA
Kalex
Forward Racing Team
59
16.
Lorenzo Baldassarri
ITA
Kalex
Forward Racing Team
51
17.
Marcel Schrötter
GER
Suter
Dynavolt Intact GP
50
18.
Sandro Cortese
GER
Suter
Dynavolt Intact GP
43
19.
Axel Pons
SPA
Kalex
RW Racing GP
27
20.
Jesko Raffin
SWI
Kalex
Garage Plus Interwetten
26
21.
Remy Gardner
AUS
Tech 3
Tech 3 Racing
23
22.
Isaac Viñales
SPA
Kalex
SAG Team
18
23.
Xavier Simeon
BEL
Kalex
Tasca Racing Scuderia Moto2
16
24.
Yonny Hernandez
COL
Kalex
AGR Team
16
25.
Stefano Manzi
ITA
Kalex
SKY Racing Team VR46
14
26.
Tetsuta Nagashima
JPN
Kalex
Teluru SAG Team
14
27.
Khairul Idham Pawi
MAL
Kalex
Idemitsu Honda Team Asia
10
29.
Andrea Locatelli
ITA
Kalex
Italtrans Racing Team
8
28.
Ricard Cardus
SPA
KTM
Red Bull KTM Ajo
7
30.
Joe Roberts
USA
Kalex
AGR Team
6
31.
Augusto Fernandez
SPA
Speed Up
Speed Up Racing
6
32.
Alex de Angelis
RSM
Suter
Dynavolt Intact GP
5
33.
Danny Kent
GBR
Suter
Kiefer Racing
3
34.
Iker Lecuona
SPA
Kalex
Garage Plus Interwetten
2
35.
Ikuhiro Enokido
JPN
Kalex
Teluru Motobum Racing Team
2
36.
Edgar Pons
SPA
Kalex
Pons HP40
2
37.
Tarran Mackenzie
GBR
Suter
Kiefer Racing
1
38.
Federico Fuligni
ITA
Kalex
 Forward Junior Team
1