vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. srpna do 16. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Poncharal: Moto3 bude nová výzva

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: Moto3 bude nová výzva
07.09.2019
 

Po odchodu KTM z Moto2 se aktivity týmu Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala přesunou do kubatury Moto3.


Po Grand Prix Rakouska továrna KTM oznámila svůj odchod z kubatury Moto2 a skutečnost, že se v sezoně 2020 chce koncentrovat především na Moto3 a MotoGP. Tento krok se samozřejmě dotýká také týmu Tech 3 pod vedením Hervé Poncharala, který tým v Moto2 provozuje.

Jak ale tento manažer přiznal, s rozhodnutím KTM plně souhlasí a respektuje jej. Zároveň Herví potvrdil, že aktivity jeho týmu v Moto2 se přímo přesunou do kubatury Moto3, kde bude oopět spolupracovat s KTM.

„Pro rozhodnutí KTM odejít z Moto2 mám pochopení. Všichni víme, že MotoGP je kubatura, kde chce být KTM úspěšná. Pokud chcete v této kubatuře bojovat pro Hondě, Ducati, Yamaze nebo Suzuki, potřebujete spoustu zdrojů. A stejně tak i působení v Moto2 požadovalo po KTM spoustu personálu, který může být nyní rozdělen mezi MotoGP a Moto3. Tomuto kroku rozumím. KTM hodně vyvíjí a hodně testuje, mám s nimi i Red Bullem smlouvy na další dva roky, takže s těmito partnery budu pokračovat a nehraje roli, zda v Moto2 nebo Moto3,“ řekl Hervé Poncharal.