Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Beirer o dohodě s týmem Tech 3

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer o dohodě s týmem Tech 3
15.03.2018
 

Závodní ředitel rakouské továrny KTM komentuje skutečnosti, které mluvily pro velmi rychlou dohodu na spolupráci s týmem Hervé Poncharala.

Před dvěma týdny překvapil tým Tech 3 motocyklový svět oznámením o ukončení spolupráce s japonskou továrnou Yamaha a na to samozřejmě navazovalo oznámení továrny, kterou Yamahu u Tech 3 nahradí. Tou továrnou se dle očekávání stala rakouská KTM, která tak bude mít na startu královské kubatury MotoGP v sezoně 2019 celkem čtyři stroje.
 
Nyní se k navázání spolupráce s francouzským závodním týmem vyjádřil Pit Beirer, závodní ředitel rakouské továrny KTM. Dle slov Beirera obě stran našly velmi rychle jednostrannou shodu a díky tomu nic nebránilo podpisu smlouvy.
 
„Bylo to velmi efektivní jednání a společné dohody jsme dosáhli ve velmi krátkém časovém horizontu. Proběhlo několik intenzivních rozhovorů, kde jsme se shodli a najednou ležely na mém stole podepsané smlouvy. Když natrefíte na partnera, kde získáte ihned pocit, že vše souhlasí, nevidím důvod, proč bychom měli jednat se dvěma nebo třemi dalšími týmy. Je pravdou, že jsme se pro Tech 3 rozhodli i kvůli jejich obrovským zkušenostem v MotoGP, kde působí již 20 let. Zároveň nám na opačné straně hrála do karet skutečnost, že Hervému se nedařilo dohodnout požadované podmínky s Yamahou. Díky tomu naše jednání nabrala ten správný spád,“ řekl Pit Beirer