KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Drama v Jerezu, MotoE lehlo popelem

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: MCN
Drama v Jerezu, MotoE lehlo popelem
14.03.2019
 

Drama se dnes v noci odehrálo na španělském okruhu Jerez de la Frontera, kde lehl popelem celý mobilní box MotoE včetně všech motocyklů.


Drama se dnes v noci odehrálo na španělském okruhu Jerez de la Frontera, kde aktuálně probíhá test nově vzniklého šampionátu elektrických motocyklů MotoE. Stejně, jako například Red Bull Rookies Cup, má i MotoE sdílenou garáž všech týmů, kde se tyto stroje také dobíjí.

A právě tuto mobilní budovu dnes v noci v Jerezu postihl silný požár, který nebylo vůbec snadné uhasit. Ze Španělska zatím mnoho informací neuniklo, ale dle zákulisních informací došlo ke ztrátě všech 18 motocyklů, které zde byly přes noc zaparkovány.

V této budově bylo zároveň uskladněno veškeré vybavení týmů, jako počítače, nářadí nebo vybavení jezdců, které také lehlo popelem.

Energica, která tyto motocykly do šampionátu dodává, má nyní před sebou závod s časem, protože bude potřeba veškeré vybavení včetně tohoto mobilního boxu vyrobit znovu a připravit do prvního závodního víkendu sezony, který šampionát MotoE čeká již o prvním květnovém víkendu.

AKTUALIZACE: Dorna dnes oznámila, že bude aktualizovat kalendář letošních závodů, jisté je, že se první závod v Jerezu nebude konat.