MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Franco: Výsledky vztah s Valem neovlivní

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Franco: Výsledky vztah s Valem neovlivní
10.01.2019
 

Franco Morbidelli je přesvědčen o tom, že i kdyby výsledkově překonal Valentina Rossiho, na jejich dobré vztahy to nebude mít vliv.


Při prvních předsezónních testech se Franco Morbidelli na svém motocyklu Petronas Yamaha umístil před svým dlouholetým kamarádem Valentinem Rossim. Jak Morbidelli nyní v jednom z rozhovorů prohlásil, nemyslí si, že by tuto pozici udržel i v průběhu sezony 2019.

Zároveň samozřejmě dodává, že to bude jeho velkým cílem a pokud by se mu tento cíl podařilo splnit, je přesvědčen o tom, že by takový výsledek nijak neměl vliv na jeho současné vztahy s Valentinem.

„Vidět se na předních pozicích je určitě pěkné, ale tyto výsledky zatím nemají žádnou váhu, byly to jen testy. Stále je před námi ještě spousta práce, musíme najít naše silné a slabé stránky. Musíme tvrdě pracovat a tyto informace co nejdříve získat. Věřím, že ale jakékoliv výsledky naše vztahy s Valentinem nijak neovlivní. Jsme mimo závodní trať přátelé, ale když závodíme, každý se snažíme maximálně koncentrovat na svoji práci. Společně trénujeme od mých 12 let, to je opravdové přátelství, na to naše výsledky nemají vliv. Mým cílem je být ten nejlepší jezdec, pokud si na konci této dvouleté epizody zasloužím tovární motorku, uvidíme, co se stane. Vše závisí na mých výsledcích,“ řekl Franco Morbidelli.