Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jonas Folger: Vrátím se

Text: jnyk, Zdrioj: MotoGP.com, Foto: Tech 3
Jonas Folger: Vrátím se
12.07.2018
 

Německý závodník Jonas Folger prohlásil, že jak bude stoprocentně fit, určitě se bude chtít do závodění na světové úrovni vrátit.

Německý závodník musel s ohledem na své zdravotní komplikace přerušit aktivní závodnickou kariéru a přenechat své místo u satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 na poslední chvíli malajskému jezdci Hafizshi Syahrinovi. Nyní tento německý závodník promluvil o svých očekáváních od budoucnosti.
 
V průběhu posledního měsíce se Folger vrátil do sedla závodního motocyklu, když pomáhal pro Kalex testovat podvozek Moto2 pro nové motory Triumph, tyto testy se odehrály v Brně a na Aragónu. Folger zatím říká, že k závodění se určitě chce vrátit, ale až ve chvíli, kdy bude opravdu kompletně fit.
 
„Zrovna jsem se vrátil do Německa, mám za sebou testy pro Kalex, který potřeboval vyzkoušet nějaké novinky. Aktuálně je projekt Kalexu s Triumphem teprve v začátcích, ale dělají velké pokroky, v Brně jsem testoval i s Alexem Márquezem. Motory od Triumphu mají větší sílu, takže zde budou zajímavější možnosti nastavení s elektronikou a pro jezdce to bude lepší příprava na královskou kubaturu. Zatím mám za sebou ale jen dva testy, takže nemohu říct, zda již jsem fit pro návrat k závodění. Jakmile se ale budu cítit dobře a budu si jistý, že zvládnu jednu, dvě nebo více sezon, určitě se budu chtít vrátit,“ řekl Jonas Folger