MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo: Na titul to nebude

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Lorenzo: Na titul to nebude
11.01.2019
 

Jorge Lorenzo v jednom z nedávných rozhovorů prohlásil, že nepočítá s tím, že by se v roce 2019 zapojil do boje o mistrovský titul.


Jorge Lorenzo zůstává v očekáváních od své premiérové sezony v barvách továrního týmu Repsol Honda opatrný. Jak Jorge v jednom z nedávných rozhovorů prohlásil, rozhodně se pro rok 2019 nepovažuje za kandidáta na boj o mistrovský titul.

Dle slov Lorenza bude klíčové, jak rychle se dokáže adaptovat nové motorce a zároveň také, jak rychle si zvykne na nový tým a jiný styl práce. Zároveň Jorge přiznává, že prostoru pro testování před začátkem sezony 2019 není mnoho.

„Dle mého názoru rozhodně nejsem favoritem v boji o mistrovský titul v sezoně 2019. Ano, když se podíváme na statistiky, máme asi nejsilnější jezdeckou dvojici, co se týče titul, vítězství i rychlosti. Já osobně ale budu potřebovat nějaký čas na adaptaci. Pokusím se co nejrychleji zvyknout na nový tým i motorku, stejně tak jako učit se od Marca. Sám ale nevěřím tomu, že bych mohl bojovat o mistrovský titul. Nyní dá vše do toho, abych se co nejlépe připravit na Katar, ale není to jednoduché, nemáme mnoho testovacích dní, které nezbytně potřebuji  tomu, abych získal zkušenosti v sedle Hondy,“ řekl Jorge Lorenzo.