Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. června do 24. června.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Márquez: S Rossim musíme počítat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márquez: S Rossim musíme počítat
10.09.2017
 

Marc Márquez je přesvědčen o tom, že italský závodník Valentino Rossi není kvůli zranění ještě ze hry o mistrovský titul.

Zranění Valentina Rossiho bylo jedním z největších témat probíhající Grand Prix San Marina na okruhu Marca Sioncelliho v italském Misanu. To, zda se Valentino dokáže vrátit již do nadcházející Grand Prix na španělském Aragónu, ukáží až následující dny.
 
Zatím ale žádný z jezdců, kteří jsou zainteresovaní v boji o mistrovský titul v královské kubatuře MotoGP, nechce Valentina nijak podceňovat. To samé prohlásil i španělský závodník Marc Márquez, který jasně potvrdil, že pokud Rossi vynechá pouze jeden závodní víkend, šanci na potenciální boj o titul má stále.
 
„Pokud bude Valentino chybět pouze v jednom závodě, šance na mistrovský titul mu stále zůstává. Kdyby chyběl ale již ve dvou Grand Prix, bodový deficit už bude mnohem větší. Jeho letošním problémem je ale skutečnost, že nebojuje jen proti jednomu jezdci, ale v boji o titul je jezdců hned několik. Proto je pak těžké takovou ztrátu dohnat. Zároveň si ale myslím, že je zbytečné návrat uspěchat, protože to může mít následně vliv i na jeho budoucí kondici,“ řekl Marc Márquez.