Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Meregalli: Vinales občas neposlouchá

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Meregalli: Vinales občas neposlouchá
06.07.2018
 

Manažer továrního týmu Movistar Yamaha si postěžoval, že Maverick Vinales občas neposlouchá rady svého týmu.

Tovární tým Movistar Yamaha slavil své vítězství naposledy v loňském roce, kdy Valentino Rossi ovládl Grand Prix v holandském Assenu. Od té doby se daří jezdcům tohoto týmu prosadit maximálně na pódium, na stupínek nejvyšší to zatím nevyšlo.
 
Nyní se pustil do kritiky výkonů Mavericka Vinalese přímo týmový manažer, pan Massimo Meregalli. V uplynulých závodech totiž Vinales výsledkově zaostává za svým týmovým kolegou Rossim a dle slov týmového manažera často nedává na rady jeho týmu.
 
„Od loňského Assenu neprožíváme snadné období, trápí nás problémy v různých oblastech. Není to jednoduché, protože když vás v každém závodě trápí jiné problémy, nevíte, na co se zaměřit, kdyby to byla neustále jedna oblast, byla by situace mnohem snadnější. Na naši konkurenci stále ztrácíme. Maverick má problémy s tím, že nedokáže v zahřívacím kole zahřát pneumatiky a pak v úvodu závodu ztrácí. To víme již od Mugella, ale pořád tuto chybu opakuje. Není pro něj snadné se s touto situací vyrovnat, protože je mladý a extrémně motivovaný, chce vyhrávat. Bývá občas netrpělivý, ale snažíme se s ním pracovat a naučit jej, jak se s takovými situacemi vyrovnat,“ řekl Massimo Meregalli.