Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Na Sachsenringu letos naposledy

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Na Sachsenringu letos naposledy
07.07.2018
 

I poslední jednání mezi ADACem a představiteli okruhu nedopadla a ADAC nyní bude hledat jiný okruh, kde bude pořádat GP Německa v roce 2019.

Situace okolo německé Grand Prix, jejíž letošní ročník se pojede již o příštím víkendu na okruhu Sachsenring, se po posledních jednáních mezi představiteli okruhu a zástupci německého autoklubu ADAC výrazně zkomplikovala. 
 
Již dříve hrozilo, že se na Sachsenringu letos pojede naposledy, ale stále zde byla naděje, že na základě jednání mezi představiteli Sachsenringu a ADACu, najdou nějakou shodu a pojede se zde i v roce 2019.
 
Na základě posledního neúspěšného jednání ale bylo prohlášeno, že letos se na okruhu Sachsenring jede německá Grand Prix opravdu naposledy.
 
ADAC, jenž je držitel práv na pořádání Grand Prix Německa, musí nyní ve spolupráci s Dornou a FIM najít adekvátní náhradu, kde bude pořádána Grand Prix Německa v roce 2019. Zatím se jako nejpravděpodobnější varianta jeví západoněmecký Nürburgring.
 
I zde je ale háček – aby byl Nürburgring homologován pro pořádání závodů Grand Prix, jsou zde potřebné úpravy únikových zón a dle informací z Německa nemá současný majitel okruhu zrovna na rozhazování. Je tedy otázkou, zda se Nürburgring podaří v potřebném termínu homologovat.