MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Oliveira a Syahrin z Kataru bez bodů

Foto: KTM
Oliveira a Syahrin z Kataru bez bodů
12.03.2019
 

Ani jeden z jezdců týmu Herve Poncharala nedokázal v katarském Doha bodovat v závodě MotoGP.


Tým Red Bull KTM Tech3 má za sebou debut s motocykly KTM RC16. Miguela Oliveira a Hafizh Syahrin zasáhli do prvního závodu MotoGP sezony 2019, ale bohužel body nedokázali získat. Dobře rozjetý závod nakonec portugalský závodník dokončil na 17. pozici, zatímco Malajec do cíle dojel dvacátý.

Miguel Oliveira
„Závod byl docela zajímavý. Na startovním roštu se mi zastavil motor, takže jsem se musel vrátit na pitlane, restartovat motorku a startovat z poslední pozice, ale v žádném případě to neovlivnilo náš závod. Měl jsem dobrý start, a měl jsem kvalitní první kolo. Snažil jsem se držet krok s malou skupinou s Aleixem Esparagarem a Taka Nakagamim. Po sedmi, osmi kolech jsem pocítil velký pokles výkonu pneumatik, hodně se klouzaly a zadek velmi vibroval. Opravdu jsem si myslel, že pneumatika exploduje. Samozřejmě, nemohl jsem s tím moc dělat. Jsem zklamaný, protože jsem věděl, že jsem mohl dokončit závod na bodech, ale nestalo se. Bylo to docela těžké zvládnout, ale jsem rád, že jsme dokončili závod. Byla to dobrá zábava a získali jsme důležité informace. Takže pokračujeme k dalšímu závodu.

Hafizh Syahrin
„Byl to pro mne těžký závod. Máme velkou díru od předku a nevím, jak to dobře vysvětlit. Snažil jsem se v každém kole pochopit motorku, což bylo docela těžké a nebylo to snadné. Nemohl jsem udržet tempo a když jsem si hrál s elektronikou, tak se mezera zvětšovala a zvětšovala. Abych byl upřímný, v tuto chvíli jsem pomalý a nemám důvěru, abych více zatlačil. Pokusím se z dnešního závodu poučit a dále se zlepšovat. Omlouvám se týmu a všem mým přátelům, kteří sem přijeli, aby mne podpořili. Jsem zklamaný sám se sebou, ale tvrdě a trpělivě pracujeme a doufám, že to brzy přijde.“