Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Repsol Honda – vítězství a titul

Foto: Honda
Repsol Honda – vítězství a titul
13.11.2017
 

Naprostá spokojenost panovala po závodě ve Valencii v týmu Repsol Honda, jeden jezdec vyhrál závod, druhý světový titul.

 
Sezona 2017 je u konce. Poslední řádky do tohoto neuvěřitelného příběhu byly napsané na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie. Zde se rozhodovalo o titulu Mistra světa MotoGP, ale většině fanoušků bylo jasné, že jednadvacetibodovou výhodu si domácí jezdec továrny Honda, Marc Marquez, nenechá vzít. Marquez také potvrdil svou mentalitu, když taktiku nepodřídil pouze zisku potřebných pěti bodů, ale od první zatáčky bojoval, o co nejlepší možný výsledek, kterým je samozřejmě vítězství. V tomto boji byl s francouzským nováčkem roku Johannem Zarcem, nicméně chyba a ztráta přilnavosti v první zatáčce 24. kola znamenala, že o vítězství bojovat nebude. Ovšem situaci, kdy byl prakticky již na zemi, dokázal ustát a bravurně se vrátit do sedla své Hondy, následně dokončit závod na 3. místě a oslavit zisk šestého titulu kariéry.
Z vítězství v posledním závodě sezony 2017 se radoval druhý z továrních jezdců Hondy, Dani Pedrosa. Ten dlouho sledoval na vedoucí pozici jedoucího Johanna Zarca, aby ho v závěrečném kole předjel a vedení uhájil až na cílovou čáru, kde oslavil své druhé letošní vítězství.
 
Marc Marquez
„Prožívám sen. ‘Šest titulů’ jsou velká slova. Pravdou je, že jsem neuvěřitelně šťastný, protože jsme letos hodně pracovali a dnes byl závod neuvěřitelně napjatý a vzrušující. Trochu ve stylu ‘Marquez’. Udělal jsem chybu, ale také jsem udělal svou nejlepší záchranu roku. Od té chvíle jsem se pokoušel dokončit závod v dobré pozici. Je mi líto, že Andrea nedokončil závod, protože si to zasloužil. Měl neuvěřitelnou sezonu a rád bych ho dnes měl na pódiu s sebou. Klíčem k tomuto roku byla naše mentalita. V našem světě je velmi důležité zůstat v těžkých chvílích pozitivní a motivováni. Některé věci se nám staly na začátku sezony, ale když jsme našli způsob, jak to vyřešit, všechno se zlepšilo. Gratuluji Hondě a celému týmu za zisk ‘Triple Crown’. Je to úžasný úspěch. Vyhrání titulu v posledním závodě sezony, před našimi fanoušky, je jedna z nejlepších možností, je to opravdu zvláštní. Teď se chci radovat s celým mým týmem a svou rodinou a poté budeme pracovat na příštím roku.“
 
Dani Pedrosa
„Je jasné, že jsem velmi šťastný, protože je to vítězství a bylo velmi těžké a tvrdé. Dnes jsme měli šanci, protože jsme měli dobrý start a nastavení fungovalo, takže jsme to vzali. Trať nebyla snadná, protože přední přilnavost nebyla dokonalá a v závodě bylo spousta pádů. Byl jsem těsně za Marcem, když to udělal a bylo to neuvěřitelné. Kouř, hluk, rychlost, ohromující, působivé Uvědomil jsem si, že trať má určitý limit, možná proto, že zadní strana měla větší přilnavost, což tlačilo na přední stranu. Každopádně jsem se to snažil zvládnout, ale v posledních třech kolech jsem dal vše do toho, abych Johanna předjel. Byl dobrý do zatáček, ale nakonec jsem ho udělal v posledním kole. Jsem šťastný, že jsem vyhrál před mými fanoušky. Chtěl bych toto vítězství věnovat mé rodině, přátelům, fanouškům a týmu. Byl to fantastický den pro nás všechny, protože Marc dosáhl titulu a zajistili jsme si vítězství mezi výrobci a týmy. Také jsem v šampionátu postoupil o jedno místo, a to je také skvělé.“