Závody u nás i v zahraničí v období od 16. září do 22. září 2019.

Ilya Mikhalchik komentuje 24 hodin Le Mans

24.04.2019

Jedním z jezdců českého týmu Fany Gastro BMW Motorrad - by Mercury byl i Ukrajinec Ilya Mikhalchik.

Na velmi dobrém 11. místě českého týmu Fany Gastro BMW Motorrad - by Mercury v závodě 24. hodin Le Mans se podílel vedle českých jezdců Karla Haniky a Ondry Ježka, také ukrajinský závodník Ilya Mikhalchik. Den po projetí cílem okruhu Bugatti Ukrajinec závod okomentoval.

Ilya Mikhalchik
„Ve 27. kole mi vyhořel generátor a motorka se zastavila. Musel jsem motorku o 200 kilech tlačit asi 400 metrů a sotva jsem jí dotlačil do boxu, tak jsem myslel, že se udusím. Teplota vzduchu byla vysoká a v helmě a kombinéze bylo strašné horko. Hned na začátku závodu jsem byl hodně vyčerpaný. Trvalo nám sedm kol, než jsme motorku opravili. Do závodu jsme se vrátili na 50. místě. Po odstranění technických problémů jsme s Hanikou jezdili v jedné vteřině s nejrychlejšími a v některých kolech jsme jeli dokonce ve stejném tempu s nimi, zejména v noci. V noci jsem jel velmi rychle, nezáleželo na tom, zda to bylo chladno nebo teplo, užíval jsem si to. Třetí pilot byl o něco pomalejší, než my, ale kdybychom neměli technický problém, jeli bychom o 5.-6. místo, ovšem toto je sport. Celkově jsem spokojen. Od prvního do posledního vyjetí jsem v sobě cítil sílu a touhu jezdit, a to i přestože motocykl nebyl konkurenceschopný a bylo těžké s ním jezdit velmi rychle. Pocity ze závodu jsou nepopsatelné. Tato zkušenost není ničím, co se dá získat jinde Závodníci, kteří se nezúčastnili Le Mans, nechápou, co to je... Chci poděkovat týmu Mercury Racing BMW za tuto příležitost, byl to nezapomenutelný zážitek. A jestli to znovu někdy pojedu? Ano, ale pouze v případě, že přijde nabídka jít do továrního týmu“