Závody u nás i v zahraničí v období od 24. dubna do 1. května.

Matěj Smrž komentuje víkend na Sachsenringu

Text: Matěj Smrž, foto: Nico Schneider
09.09.2013

Tradiční ohlédnutí Matěje Smrže za závodním víkendem, tentokrát IDM na Sachsenringu.

Kvalifikační jízdy: 7. místo
Sachsenring pro mě byla od začátku veliká neznámá. Uběhl necelý týden po mém pádu na Nürburgringu a netušil jsem, jak se budu na motorce cítit. Celý týden jsem věnoval rekonvalescenci a udělal maximum i v tak krátké době. Největší obavu jsem měl z natažených vazů v pravém rameni, ale nakonec to takový problém nebyl, jako moje stále se obnovující zranění pravého zápěstí. Kvalifikační boje jsem dotáhl do konce a pro start si vybojoval 7. místo. Díky zranění Erwana Nigona v kvalifikaci jsem se posunul o jednu příčku, tedy na 6. místo - konec druhé řady. V tomto závodě startoval Max Neukirchner na divokou kartu (jezdec WSBK) a do šampionátu se vrátil Martin Bauer - oba jezdci na Ducati 1199 Panigale.

1. jízda: 13. pozice
První závod nezačal špatně, když jsem po startu držel 7. příčku. Po dvou kolech byla ale jízda zastavená kvůli oleji a restart závodu na 16. kol, začal zhruba po hodině. Druhý start se mi povedl ještě o něco lépe a po prvním kole jsem byl na 6. místě. Držel jsem se vedoucí skupiny a nevypadalo to ze začátku špatně, i když jsem zrovna nebyl ve své formě. Po pádu na Nürburgringu se vrátit poprvé na motorku zrovna na Sachsenring, pro mě nebyla nejlepší kombinace. Za poslední 2 roky jsem se na Sachsenringu vždycky zranil a ať jsem se snažil sebe víc, nedokázal jsem to dostat z hlavy ven. Po pár kolech v závodě přišel další problém a ten už jsem nebyl schopný řešit vůbec. Ztratil jsem cit v pravé dlani a při brzdění i přidávání plnu jsem pociťoval nepříjemnou bolest. Podlehl jsem tomu a závod dokroužil na špatném 13. místě, což pro mě byla porážka letošní sezóny.

2. jízda: nestartoval
Po dohodě s týmem jsem se rozhodl do druhé jízdy pro zranění pravého zápěstí nenastoupit. Bylo to příliš riskantní a dobrý výsledek byl za dané situace vyloučený.

Po zkušenostech z průběhu sezóny a po stále se zhoršujícím stavu mého pravého zápěstí jsem se nakonec rozhodl v sezóně nepokračovat. Musel jsem udělat těžké rozhodnutí a pomýšlet hlavně na budoucnost, ale jsem přesvědčený o tom, že je to jediná správná varianta. Já i můj tým jsme vždycky odváděli maximum práce a proto musím být 100% v pořádku, abych vše na trati zúročil a bojovat o vítězství. Jezdit v závodech okolo 10. místa pro mě není přijatelné a můj tým si to rozhodně nezaslouží. Stejně přemýšlím i s ohledem na mé partnery, jejichž loga chci vozit co nejvýš a to za současného stavu nejsem schopný. Nyní mám dostatek času na vyřešení problému a o to dříve mohu začít s přípravou na další sezónu...

O mém zdravotním stavu Vás nadále budu informovat. Prozatím moc děkuji za podporu, která se mi dostává!

Více zajímavých informací najdete na www.fansofsmrz.cz , kde fanoušci sledují závody on-line. Nechybí výsledky, fotky, živě popsaný průběh závodu a ani emotivní komentáře.