MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Matěj Smrž si vyzkoušel Red Bull Ring

Text: Fans of Smrž
Matěj Smrž si vyzkoušel Red Bull Ring
26.07.2011
 

Třídenní test IDM na nově rekonstruovaném okruhu Red Bull Ring v v rakouském Zeltwegu byl pro Matěje Smrže prvním seznámením s okruhem, kde se v minulosti konaly důležité světové závody.

 
Dnes jsem se konečně po delší době posadil na svoji Káču a zajezdil si při testech na novém Red Bull Ringu. Jestli si ale někdo myslí, že jsem se doteď flákal, tak je na omylu... :-) Do konce IDM zbývají tři závodní víkendy a já jsem stále v boji o titul a taky míním udělat maximum pro to, aby ten boj dopadl dobře. To znamená, že dvoutýdenní pauzu po Brně jsem samozřejmě naplno využil a pořádně zamakal na fyzičce. Kromě plavání a kola mám i hodně speciální tréninkový program. Navíc trénuji ve velmi příjemných prostorách klubu VIVA FITNES (za což moc děkuji) a parťáka mi dělá Venca Jiruš, takže je všechno hned zábavnější. Nejdůležitější ale je, že si nás do parády vzal trenér bojových sportů a mistr USA v kumite, Míra Hýsek. Mám z tréninku, který připravil, vážně dobrý pocit a jde vidět, že ta dřina má smysl. Touto cestou bych bych mu chtěl poděkovat a hlavně popřát hodně štěstí do další životní etapy a vydařenou svatbu. Kluci se mnou budou jezdit na zbývající závody a na tuhle spolupráci se vážně těším. Teď ale k ježdění.
 
Pátek 22. 7. 2011
Red Bull Ring je nový okruh, který nahrazuje starší A1 Ring a díky tomu jde v kalendáři IDM úplnou novinku. Je proto hodně důležité, že se nám zde povedlo zajistit tři dny testování. Jelikož z této trati nemáme žádné data, tak se první dva tréninky odehrály především ve znamení hledání optimálního převodu a základního nastavení odpružení. V podvečerním tréninku se ale jelo na vodě a to mi docela sedlo. Časy z dopoledne sem neviděl, ale na vodě jsem byl nejrychlejší, což je vzhledem k tomu, že tu jezdí i Dario Giuseppetti, Bauer a Rizmayer, docela fajn. Pravdou ale je, že trať je dost plná a kromě vyjmenovaných soupeřů a pár jezdců IDM Supersport jsou tu spíš pomalejší kluci, což není úplně optimální, ale aspoň si na této trati pořádně nacvičím předjíždění... :-) Během tréninku se mi docela dost ozýval zraněný meniskus a vazy. Na motorce je to taky cítit, ale teď se s tím nedá nic dělat. No nic, Rocky taky nebrečel... :-D Tak zase zítra FOSáci!
 
Sobota 23. 7. 2011
Zasadit okruh do hornaté oblasti je sice fajn nápad (v Německu a Rakousku zvlášť oblíbený) a hezky se na to dívá. Přináší to ale také hodně proměnlivé a ne zrovna tropické počasí. Dnes od rána pršelo a vzhledem k tomu, že jsem si vodu celkem úspěšně vyzkoušel už včera, jsme se rozhodli šetřit materiál a také neriskovat zbytečný pád. Čekali jsme na odpoledne, ale to nebyla trať ani suchá, ani mokrá a tak nemělo cenu jezdit. Do posledního večerního tréninku naštěstí už vše uschlo a já se konečně dostal do sedla. Znovu jsem kličkoval mezi pomalými jezdci, ale i tak jsem porychlil o dvě vteřiny. Ukázalo se, že jsme ještě nenašli optimální převod a i odpružení bude potřeba doladit. Do závodů potřebujeme najít ještě aspoň další dvě vteřiny, ale na druhou stranu to nebylo na druhý suchý trénink na nové trati úplně špatné...
 
Neděle 24. 7. 2011
Testy jsme zakončili předčasně. Díky silným dešťům přes celou noc a také během neděle vedení týmu rozhodlo celou akci ukončit a do dalších jízd se nepouštět. Vzhledem k zimě a faktu, že vodu až tak nemusím, jsem toto rozhodnutí docela uvítal. Nyní už jsem doma a dál budu pokračovat v tréninku od Míry... Do dalšího závodu máme 14 dní a musím být 100% připraven.