MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

V Tallent Cupu skončil Vostatek v top ten

Tisková zpráva Ondřeje Vostatka
V Tallent Cupu skončil Vostatek v top ten
23.06.2017
 

Dne 18. 6. 2017 se v Barceloně konal druhý podnik juniorského mistrovství světa 2017 FIM CEV REPSOL, kde se v Tallent Cupu velmi dařilo našemu dvanáctiletému jezdci Ondrovi Vostatkovi. Po vydařené kvalifikaci, kde zajel dvakrát pátý nejrychlejší čas, dosáhl svého letošního nejlepšího umístění v kvalifikaci a do závodu nastoupil z druhé řady.

 
V Barceloně po celou dobu vládlo velmi horké počasí, kdy teplota vzduchu na trati převyšovala i 50 stupňů C. Ondřej jel na této trati po druhé v životě a ihned se svými časy z tréninků i kvalifikace zařadil mezi světovou juniorskou špičku. V první kvalifikaci zajel pátý nejlepší čas, který potvrdil i v kvalifikaci druhé. V konečném součtu to znamenalo šesté místo a start z druhé řady.
 
V nedělním warm upu došlo při simulaci startu našeho jezdce bohužel k velkému poškození motocyklu, když do Ondřeje zezadu najel jeden ze soupeřů. Naštěstí při tomto incidentu zůstal náš jezdec nezraněn. Do startu závodu zbývaly 2 hodiny a díky velkému poškození výfuku, zadního kola a dalších částí podvozku nebylo jasné, zda bude náš jezdec schopen do závodu vůbec nastoupit. Po usilovné práci celého týmu se nakonec podařilo dát motocykl dohromady a Ondřej se postavil na start závodu.
 
Ondřej v závodě výborně odstartoval a z druhé řady se posunul dopředu. Do první zatáčky tak vjížděl na třetí pozici. Vedoucí skupinka závodníků si mezi sebou pozice neustále měnila a náš jezdec se pohyboval v této skupině na čtvrtém až osmém místě. Po pěti kolech se skupina protrhala a Ondřej se snažil několikrát zaútočit na pátou pozici. Po té ale začal nečekaně pomalu ztrácet. V závěru závodu ho ještě dva jezdci dojeli a v cíli ho odsunuli na konečné osmé místo. Příčinou zpomalení byla značná ztráta gripu na zadním kole, díky které se náš jezdec už nemohl zapojit do dalších bojů o nejlepší pozici.
 
Jan Vostatek po závodech uvedl:
 „V pátečním tréninku se našemu týmu podařilo perfektně připravit motocykl, který Ondrovi výborně padl do ruky, a bylo z toho páté místo v kvalifikaci. Takový výsledek jsme letos v této konkurenci ani nečekali. Nakonec nás ještě jeden jezdec přeskočil, ale pořád to byla druhá řada a možnost zapojit se do boje o pódium. Jet se špičkou, ve které jsou i jezdci z Redbull rokies cupu, jsou pro nás skvělé zkušenosti. Každopádně pro nás je podstatné, že pokud máme rovnocenný materiál, jsme schopni jezdit na slušných bodech a bojovat i o podium. Ještě musíme přidat trochu zkušeností, ale Ondra dal všem okolo najevo, že se s ním musí počítat. Musím velmi poděkovat našemu týmu ETG Racing za skvělou práci a také všem našim partnerům a sponzorům, děkujeme“ Dodal Jan Vostatek na závěr.