vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Elekromotocykl překonal hranici 300 km/h

Foto: chipyates.com
Elekromotocykl překonal hranici 300 km/h
14.04.2011
 

Původně to mělo pomáhat rozvážet po městech pizzu, dnes to překonává hranici 300 km/h. Řeč je o elektromotocyklu.

 
Američan Chip Yates navrhl závodní elektromotocykl Swigz. Původně plánoval startovat se svým strojem v závodech této nové kategorie, ale jeho stroj byl na souboje s protivníky příliš těžký, i když od počátku extrémně rychlý. Váha 260 kg nedávala potřebnou efektivitu v zatáčkách, a proto se Chip Yates zaměřil na jiný druh adrenalinu – překonávání rychlostních rekordů.
 
Zatím poslední rekord doslova šokoval okolní motocyklový svět. Chip Yates totiž se svým elektromotocyklem vyrazil na rychlostní okruh Mojave, a tam překonal hranici 300 km/h, když se svým strojem jel rychlostí 306 km/h.
 
Chip připouští, že je před ním ještě mnoho práce. Problémem není ani tak vysoká hmotnost, jako spíše aerodynamika stroje. Před dalšími rekordy tak hodlá upravit zadní část stroje, kde se nachází onen „box na pizzu“. Dalším cílem bude prolomení hranice 200 MPH (cca 322 km/h). Tento rekord hodlá překonat na slavné trati Bonneville Salt Flats, tedy na 10ti mílové trati na hranicích amerických států Nevada a Utah.